Кредитні спілки Канади передали Світовому Конгресові Українців $30000

jcninkognhtdmn uo elaavmwlwavc
Print Friendly

8 листопада 2014 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій узяв участь у Річних загальних зборах Української кооперативної ради Канади (УКРК), які пройшли в Торонто за участю делегатів із 5 кредитових спілок.

У своєму вітальному слові Президент СКУ відзначив працю УКРК та подякував українським кредитовим спілкам Канади за постійну фінансову підтримку СКУ і жертовність на важливі проекти української спільноти. Відтак Евген Чолій поінформував про основну діяльність СКУ, чия праця сьогодні зосереджена на захисті незалежності та територіальної цілісності України.

У ході зборів зокрема було заслухано та обговорено звіт про українські кредитові спілки в Канаді, який виголосив перший заступник Голови Дирекції Кредитової Спілки “Будучність” Богдан Лищишин. Він відзначив, що протягом 2013 року 6 українських кредитових спілок Квебеку, Манітоби, Онтаріо та Саскачевану надали підтримку для української громади в сумі $2,5 мільйона та повернули своїм членам у вигляді дивідендів та патронажних бонусів $2 мільйони.

УКРК, що успішно діє з 1971 р., співпрацює з 6 українськими кредитовими спілками Канади, спільні активи яких є близько $2 мільярдів та чистий прибуток у 2013 р. становив більше $11 мільйонів. Головою УКРК є Ольга Шевель, яка також очолює Українську світову кооперативну раду при СКУ.

Під час зборів УКРК Українська Кредитова Спілка Лимитед передала для СКУ $20,000 та Кредитова Спілка“Будучність” $10,000. Протягом 2014 р. свої пожертви також передали Українська Народна Каса Дежарден у Монтреалі – $15,000 та Кредитова Кооператива Північного Вінніпеґу – $250.

“Світовий Конґрес Українців ще раз повторно закликає всіх українців Канади ставати членами українських кредитових спілок, які є основною фінансовою опорою українського громадського життя в Канаді та які підтримують численні українські проекти у всьому світі,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Джерело: “Український погляд”