Петро Козинець: “Більшість кредитних спілок як кредитувала, так і кредитує”

loans2014
Print Friendly

loans2014Офіційна статистика щодо скорочення виданих кредитів кредитними спілками не відповідає дійсності.

Нині найбільша проблема фінустанов – це зростання прострочених кредитів.

Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець.

Кредитні спілки стали менш щедрими. За перші півроку вони скоротили обсяг виданих кредитів майже на 15%. Скоротилася і кількість самих кредитних спілок – на 5 фінустанов. А загальний обсяг активів зменшився на 441 мільйон гривень або майже на 16%. Погіршення ситуації на фінансовому ринку експерти прогнозували ще в травні цього року. Адже чверть кредитних спілок країни сконцентровані в Донецькій і Луганській областях.

Про те, чи справді ситуація на південному-сході країни зіграла основну роль у погіршенні справ кредитних спілок, радіостанція Голос Столиці поговорила з президентом Національної асоціації кредитних спілок України Петром Козинцем.

Що саме стало причиною скорочення видачі позик кредитними спілками?

– По-перше, я не вважаю скорочення обсягів кредитування на 15% правильною цифрою. Якщо говорити про національну асоціацію, куди входить близько 25% всіх кредитних спілок, то у нас скорочення становить 1,3-1,4%. Це при тому, що скорочення кредитування і активів кредитних спілок Луганської та Донецької області становило близько 10-12%. Тобто дійсно є певне скорочення, але 15% не буде – це я вам гарантую. Тому що абсолютна більшість кредитних спілок як кредитувала, так і кредитує.

Читайте також Результати роботи кредитних спілок за 2005-2014 роки (інфографіка)

Скільки недоотримають кредитні спілки від цього падіння?

– Треба розділити кредитні спілки на три частині. Крим і Севастополь – за перше півріччя абсолютна більшість взагалі не здавала звіти і їхні показники не потрапили до статистичних даних. Якщо говорити по падінню в Луганській та Донецькій областях, там падіння і активів, і кредитного портфелю становить 10-12%. А якщо говорити про інші області України, то половина областей показали навіть позитивну, плюсову динаміку.

Тобто можна сказати, що проблем у кредитних спілок немає?

– Проблеми є, були і будуть. Зараз є проблема із збільшенням прострочених кредитів за перший квартал і, особливо, за другий квартал. А якщо говорити по кредитному портфелю, то у благополучних областях я ніякого падіння не бачу, його немає.

Джерело Голос Столиці