США готують «п’ятирічку» підтримки українського села

5AF052C1-4F9F-4B2E-B6F6-1BCA38871798_w640_r1_s
Print Friendly

В економічній сфері американський уряд у наступні п’ять років зосередиться на підтримці дрібних фермерських господарств в Україні.

Родинні ферми замість агрохолдингів. В Україні ухвалили нову стратегію розвитку сільського господарства на 2015-2020 роки, де ставку зроблено на дрібного сільгоспвиробника. Про свою готовність допомогти із втіленням цієї стратегії та підтримати мале фермерство в Україні заявляє Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Йдеться про компанії, що мають річний оборот не більше одного мільйона доларів США і обробляють до трьох тисяч гектарів землі. Такі дрібні та середні агровиробники є становим хребтом сільського господарства у розвинутих країнах

«USAID та інші міжнародні донори надаватимуть найбільшу підтримку малим та середнім виробникам сільськогосподарської продукції в Україні, – каже заступник директора місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннел. – Йдеться про компанії, що мають річний оборот не більше одного мільйона доларів США і обробляють до трьох тисяч гектарів землі. Саме такі дрібні та середні агровиробники є становим хребтом сільського господарства у розвинутих країнах: Сполучених Штатах, Канаді, країнах ЄС. Ми переконані, що для України перспектива так само полягає у розвитку малого фермерства, і саме на його підтримці необхідно зосередитись».

Експерти агентства наголошують: селянські одноосібні господарства України мають величезний нереалізований потенціал. Вже нині вони виробляють майже половину всієї сільськогосподарської продукції, а озброєні ресурсами – нагодують країну і світ. Доступ до кредитів – одна з програм Агентства США з міжнародного розвитку, що успішно реалізується в Україні.

«Ми допомагаємо селянам вийти на кредитні спілки, щоб вони не боялися позичати дрібним фермерським господарствам. Ми змогли довести, що дрібні фермери – це насправді сумлінні клієнти, потенційний ресурс прибутку для кредитних спілок. Вони справно виплачують надані їм позички і отримують можливість за рахунок таких необхідних їм кредитів придбати техніку, розширити виробництво, створити робочі місця», – зазначає Джон Пеннел.

Крім кредитів, агентство полегшує малим виробникам доступ до передових технологій, допомагає збудувати ланцюжки доданої вартості, оформити сертифікати на свою продукцію. Модельні цехи і демонстраційні поля, профінансовані на американські урядові гранти, засвідчують: маючи підтримку на старті дрібний український аграрій здатен швидко піднятися і підняти за собою добробут громади.

Ми змогли довести, що дрібні фермери – це насправді сумлінні клієнти, потенційний ресурс прибутку для кредитних спілок

Нова стратегія з акцентом на дрібному фермері зустрічає протидію великих гравців, які звикли контролювати агроринок.

«Звичайно, для тих, хто в минулому мав свої вузькі, корисливі інтереси в сільському господарстві і хоче зберегти цей стан справ надалі, – для них наша політика є викликом. Проте ми віримо, і наші українські колеги вірять, що в кінцевому підсумку від подолання застарілих моделей виграє кожен громадянин і вся країна», – резюмує заступник директора місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннел.

Джерело: РадіоСвобода

"США готують «п’ятирічку» підтримки українського села", 5 out of 5 based on 1 ratings.