Зміцнення контролю за кредитними спілками необхідне в інтересах вкладників – експерт

Print Friendly
Виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко

Виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко

Регулювання зі сторони НБУ діяльності частини кредитних спілок необхідно для захисту інтересів вкладників.

Таку думку кореспондентові Укрінформу висловив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко, коментуючи законопроект про перетворення частини кредитних спілок в кооперативні банки і регулювання їх діяльності Національним банком України.

«Це абсолютно правильний напрям. Переведення під контроль НБУ частини кредитних спілок. Нацбанк має необхідні можливості та інструменти. Зміцнення контролю за кредитними спілками необхідно виходячи з інтересів захисту внесків населення України», – пояснив експерт.

Як зазначив Олег Устенко, досвід свідчить, що під час кризи 2008-2009 років більшість серед постраждалих вкладників була з кредитних спілок. У цей час, додав експерт, недопустима практика діяльності кредитних спілок, що не мають належних умов для роботи з грошовими коштами громадян. «У цьому випадку цього вимагають не тільки українські реалії, це абсолютно відповідає світовій практиці», – сказав експерт.

«Я чекаю, що буде колосальний опір з боку кредитних спілок, але на сьогодні, наприклад, ми маємо 175 банків, їх кількості цілком достатня, щоб розвивати економіку, також і кількість кредитних спілок сьогодні цілком достатня, щоб розвивати економіку», – сказав Олег Устенко. Він також додав, що варто чекати серйозної консолідації як в банківському секторі, так і в сфері кредитних спілок.

Наталія Печоріна, КИЇВ. 4 липня 2013 року.

Джерело: УкрІнформ