Вікторія Волковська: “Для мене головне – що є в результаті”

Print Friendly

Ця розмова вкотре підтвердила, що справжня жінка незалежно від посад, звань і обсягу відповідальності завжди залишається жінкою: стриманою, дипломатичною, готовою труднощі брати на себе, а успіх – ділити на всіх. До вашої уваги – розмова з Президентом Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Вікторією Волковською.

1Пані Вікторіє, Ви працювали на різних ринках: на фондовому, в ломбардах.  Чим робота зі спілками відрізняється від роботи з іншими учасниками фінансового та фондового ринку?

Спілки інакші. Зовсім. На відміну від фондового ринку і,навіть,  ломбардів, тут дуже багато емоцій, особистостей і індивідуального підходу як у кредитних спілок до своїх членів, так і у відносинах між самими спілками, спілками і об’єднаннями, спілками і державними органами. Багата історія самого ринку та взаємовідносин. Цьому приділяється багато уваги і це певною мірою впливає на сьогодення.

 – Незважаючи на ряд плюсів від участі у професійних об’єднаннях, значна частина кредитівок обрала одиночне плавання. Що, на Вашу думку, утримує майже три сотні українських кредитних спілок від вступу в асоціації?

На мою думку, їм просто зручно. Професійні об’єднання з’являються там і тоді, коли на ринку виникають складнощі і їх слід вирішувати з метою захисту своїх професійних інтересів. Але, не буває одних законів для тих, хто є учасниками об’єднань і інших законів (правил, вимог, а також і можливостей), для тих, хто їде «без квитка».

 –   А якби Ви були керівником кредитної спілки, чому б Ви обрали саме ВАКС?

Тому що професійний рівень кредитних спілок, поєднаних у ВАКС, доволі високий і професійний. А ще ВАКС демократична, тут всі рішення приймають самі спілки – члени асоціації шляхом звичайного голосування і прийняття рішень простою більшістю.

До речі, я як менеджер, важку ношу прийняття рішень поділяю зі спілками, а спілки,  приймаючи рішення, відносяться до них виважено, з максимальним урахуванням всіх позицій і різних інтересів. А інтереси, як і на всіх інших ринках – різні.

 – У жовтні ВАКС проводитиме семінар-тренінг «Ораторське мистецтво. Публічний виступ. Презентація за 5 хвилин». На кого розрахований цей захід і  де слухачі семінару зможуть застосувати отримані знання?

Цей захід розрахований в першу чергу на керівників кредитних спілок. Я дуже хочу допомогти їм навчитися себе презентувати, розповідати про свою діяльність. Їм є про що розповісти і вони вміють добре працювати, а ось розповідати про це – не завжди. А ще й сьогодення і темп, який кожного дня прискорюється. Якщо раніше презентацію можна було проводити протягом 20-30 хвилин, то сьогодні треба навчитися робити це за 10, а краще за 5 хвилин, а це доволі складно. Щодо застосування отриманих знань – спілки все більше працюють з пресою, дають коментарі, розповідають про себе державним службовцям. Я вже не кажу про їх постійну і щоденну роботу з членами – споживачами фінансових послуг. Коли ми намагалися змінити про себе думку державних службовців, то перше з чого ми почали – з розповіді про себе і про свою діяльність. А це не так просто, як здається на перший погляд.

 – Незважаючи на свою значну соціально-економічну роль, кредитні спілки, за окремими винятками, досить слабко представлені в регіональних інтернет-виданнях. Чим, на вашу думку, зумовлений такий стан справ?

Час. Дедалі все більше уваги приділяється спілкам і їх соціальній значимості. Проте, сьогодні ЗМІ більше орієнтовані на «голосні» події, а гроші – вони люблять тишу і кредитні спілки не радіють, коли преса пише про скандальні випадки. А статті про щось добре… вони, на жаль, цікаві не всім.

 – Законодавчі ініціативи, з якими звертається ВАКС, у випадку їх успішної реалізації матимуть вплив на весь ринок кредитних спілок. Що змушує Вас брати на себе таку величезну відповідальність?

Це рішення самих членів ВАКС визначене в Директивах. Члени ВАКС дійсно вважають, що реформа на ринку повинна відбутися. Всім зрозуміло, що будь-яка реформа – це складно, але це прагнення самих кредитних спілок і відповідальність, яку вони готові на себе брати. Насправді на ринку багато псевдо–спілок і тих, хто працює не за правилами, не за стандартами кредитної кооперації. Для того, щоб ринок вижив і гідно продовжив свою діяльність – треба навести лад і взяти на себе відповідальність. Діяльність кредитних спілок ледве не заборонили. Вибору не залишалось. Або порядок і відповідальність за свої дії, або – історія має різні приклади.

 – Кажуть, що у перемоги сотня батьків, поразка – завжди сирота. Чи траплялися у Вашому житті випадки, коли довелося переконатися у цьому твердженні на власному досвіді?

Для мене головне не скільки батьків-переможців, а що є в результаті, по–друге, вважаю, що в жодній війні взагалі-то немає переможців. Просто один втратив більше, а другий – менше. На мою думку, будь яка війна – це перш за все – втрати.

 –  Що допомагає Вам відновлювати сили у таких випадках?

Родина і друзі.

 – І на завершення цієї розмови: що б Ви побажали працівникам кредитних спілок та спілчанам  в Міжнародний день кредитних спілок?

Вірити в себе, пам’ятати про свій важливий внесок в життя кожного пересічного громадянина, який користується їх послугами, а якщо інколи стає сумно – то будувати подальші  плани і впевнено йти, досягаючи мети.

Я пишаюся спілками – членами нашої асоціації, пишаюся бо вони того варті!

Розпитувала Олеся Шніцер