Анатолій Шимко: “Кредитним спілкам треба самостійно виходити в інформаційний простір”

Print Friendly

Напередодні свята ми звернулися з питаннями до тих людей, які протягом року розповідали своїм читачам про кредитні спілки, про їх сьогодення, проблеми та здобутки. Наразі пропонуємо Вам бліц-інтерв’ю Анатолія Шимка – незалежного фінансового радника, журналіста, автора багатьох публікацій про кредитні спілки, в тому числі, і на нашому порталі.

Шимко1. Пане Анатолію, які події в кредитних спілках за минулий кредитно-спілчанський рік (від 16 жовтня 2012 по 17 жовтня 2013) Вам запам’ятались найбільше?

Буду в цьому питанні посилатися лише на емоціональну пам’ять, а не на цифри та проценти. Таких випадків три:

• Перше. Жовтень 2012 року кредитна спілка «КримКредитСоюз» влаштувала в день кредитної кооперації для спілчан та членів їх сімей в найбільшому кінотеатрі Сімферополя огляд фільму «Мати». Дуже було багато відгуків після цієї події і дуже приємно було, що зала була майже повна.

• Друге. Це коли я читав свою частину на курсах підготовки незалежних фінансових радників для керівників та працівників кредитних спілок в червні цього року. Я давав їм свій авторський тренінг «Незалежний бізнес фінансового радника». Дуже була приємна атмосфера, дуже приємно було давати матеріал саме підготовленим з точки зору фінансової спеціалізації спеціалістам кредитних спілок.

• Третє. У вересні в Севастополі був круглий стіл для кредитних спілок Кримської та Севастопольської асоціацій кредитних спілок з Вікторією Волковською. Була спільна бесіда з нею з питань фінансової грамотності та які результати це дасть саме кредитним спілкам. Результатом стала моя стаття на сайті ВАКС «Питання фінансової грамотності громадян тотожне питанню національної безпеки».

2. Як Ви оцінюєте присутність кредитних спілок в інформаційному просторі? Чи завжди Вам вдається знайти чи отримати необхідну для Вашої професійної діяльності інформацію про кредитні спілки?

Кредитні спілки в інформаційному просторі представлені слабо. Частіше в негативному образі і ставлять такий образ або непрофесіоналізм представників ЗМІ, або чиєсь заангажоване ставлення. В такому разі кредитним спілкам треба самостійно виходити в інформаційний простір і давати об’єктивну оцінку подій в житті кредитної кооперації, в житті спільчан та проводити незалежну фінансову просвіту. Це не важко робити в соціальних мережах, далі така інформація зможе дійти до ЗМІ з точкою зору саме фахівців кредитних спілок. Треба брати до уваги, що ЗМІ сидять на «голодному пайку» з точки зору пошуку необхідних інформаційних подій. Цим треба користуватися і давати їм такі інформаційні події.

Чи важко мені знайти інформацію для освітлення кредитної кооперації? Ні. Так сталося, що я навчився бачити різні події під якимось своїм авторським кутом зору. Це сталося не зразу, але якось так сталося. Але судити про це не мені, а моїм читачам. В любому випадку я вдячний кожному своєму читачу.

3. Щоб Ви побажали кредитним спілкам на наступний кредитно-спілчанський рік?

Ну що ще може побажати мешканець Криму? Звісно, відпустки проводити в Криму!