Марина Зарицька: “Прикладів доброї роботи кредитних спілок не бракує – бракує наполегливості в тому, щоб ці приклади стали суспільним надбанням”

Print Friendly

Наступне наше бліц-інтерв’ю з людиною, про яку адміністрація порталу “Про кредитні спілки” думає з вдячністю майже щодня. Пані Марина Зарицька – менеджер з комунікацій та освітніх кампаній проекту USAID АгроІнвест, і завдяки її невтомній праці саме про соціальну орієнтованість роботи кредитних спілок вже дізналася величезна кількість читачів, і не тільки наших. Матеріали проекту ви можете переглянути за відповідним тегом, а як сама пані Марина бачить кредитні спілки – читайте нижче:

Зарицька1) Пані Марино, які події в кредитних спілках за минулий кредитно-спілчанський рік (від 16 жовтня 2012 по 17 жовтня 2013) Вам запам’ятались найбільше?

Цього року відбулося багато яскравих подій, але для мене особисто найголовнішою подією стала тактична перемога на законодавчому фронті. Так, цей рік став черговим випробуванням для кредитних спілок на міцність, і вони, здається, вкотре вистояли. Сподіваюся, що їм вдасться закріпитися на зайнятих позиціях і досягти успіху в цій боротьбі. Зрозуміло, що законодавство, яке регулює діяльність кредитних спілок, треба вдосконалювати, але робити це треба продумано і, безумовно, з урахуванням інтересів самих кредитних спілок, а особливо – їхніх нинішніх та потенційних членів, тобто всіх наших співвітчизників.

Іншою знаковою подією для мене стала скромна прес-конференція в районному центрі, яка відбулася у вересні цього року в рамках прес-туру, організованого Національним прес-клубом з аграрних і земельних питань. Саме там я вперше почула з вуст керівника кредитної спілки, а саме Володимира Казарінова (кредитна спілка «КредитсоюЗ», Черкаська область) про те, що з впровадженням кредитних продуктів для села кредитні спілки дедалі більш упевнено почуваються в якості бізнес-партнерів малих підприємців (фермерів, власників особистих селянських господарств), вони не просто надають кредити, а здатні своїми порадами спрямувати бізнес цих підприємців у таке русло, де вони почуватимуться стійкішими. Це – наш спільний великий здобуток, і я рада, що робота Проекту USAID АгроІнвест приносить перші серйозні плоди на цій ниві. Сподіваюся на те, що ці здобутки стануть надбанням кожної кредитної спілки, адже головне в їх роботі – саме це – турбота про своїх членів і об’єднання зусиль задля процвітання України.

 2) Як Ви оцінюєте присутність кредитних спілок в інформаційному просторі? Чи завжди Вам вдається знайти чи отримати необхідну для Вашої професійної діяльності інформацію про кредитні спілки?

Порівняно з 2007 роком, коли за сприяння Канадської програми розвитку кредитних спілок ми тільки-но розпочинали випуск Вісника кредитної кооперації, ситуація зміняється на краще з кожним роком. Як на мене, особлива заслуга тут і Вашого порталу – професійного, якісного, оперативного, привабливого для ока, – за що Вам особисто – велика вдячність. Але, звісно, хочеться більшого! Кредитним спілкам конче потрібно вести наполегливу і ретельну роботу на зміцнення свого іміджу. Ця робота ведеться, але й досі в інформаційному просторі не бракує міфів про кредитні спілки – і ці міфи необхідно послідовно розвінчувати. Проект USAID АгроІнвест працює над цим спільно з Всеукраїнською асоціацію кредитних спілок, Програмою захисту вкладів та Національної асоціацією кредитних спілок України. Але важливо, щоб кожна класична кредитна спілка послідовно і цілеспрямовано вносила свій внесок у цю роботу. Як на мене, кредитні спілки й досі недостатньо використовують соціальні мережі, блоги та інші інструменти комунікацій, які можуть відіграти в цій роботі неоціненну роль. Прикладів доброї роботи кредитних спілок не бракує – бракує наполегливості в тому, щоб ці приклади стали суспільним надбанням.

 3) Що б Ви побажали кредитним спілкам на наступний кредитно-спілчанський рік?

Мої побажання традиційні. Я бажаю кредитним спілкам натхнення і наснаги у їхній роботі, а ще: не відступати від принципів кооперації, бо в них – запорука успіху! Бажаю всім, а особливо своїм численним друзям у кредитно-спілчанському русі здоров’я і задоволення від роботи, ну і звісно, сумлінних позичальників та толерантних вкладників. А ще бажаю, щоб новий кредитно-спілчанський рік став роком здобутків і перемог на законодавчому фронті, щоб ми отримали такий закон, який кликатиме до нових звершень і сприятиме розвитку системи кредитної кооперації на благо кожного члена кредитної спілки.