Поганий банк краще, ніж гарна кредитна спілка?

930047644
Print Friendly

930047644

УКБС просить дозволити банкам, що порушують нормативи, видавати споживчі кредити.

УКБС позитивно оцінює ухвалення Нацбанком постанови №529, в якій передбачене незастосування до банків заходів впливу за погіршення показників діяльності внаслідок складних суспільно-економічних обставин, пов‘язаних із тимчасовою окупацією території АРК, запровадженням надзвичайного режиму роботи банківської системи на території Донецької та Луганської областей, девальвацією національної валюти України після 06.02.2014 р. Водночас УКБС пропонує Нацбанку пом‘якшити запроваджене документом обмеження на споживче кредитування, йдеться в офіційній заяві банківської асоціації.

В УКБС нагадують, що згідно із згаданою постановою, таким банкам заборонено надавати кредити без забезпечення (крім надання кредитів овердрафт, що надані фізичним особам за зарплатними проектами, кредитів овернайт, здійснення валютних операцій на умовах своп). Це фактично забороняє проведення основного виду діяльності для банків, які спеціалізуються на роздрібному кредитуванні (надання беззаставних кредитів на невеликі суми, у т.ч. через кредитні картки) та мають поточні проблеми з дотриманням економічних нормативів через стрімке зростання курсу іноземних валют.

«УКБС звернув увагу НБУ, що різке припинення споживчого беззаставного кредитування в умовах погіршення рівня життя громадян та високої політичної нестабільності загрожує черговою хвилею посилення соціальної напруги у суспільстві та падінням довіри фізичних осіб не тільки до банківської системи, а й до держави в цілому. Адже не маючи достатніх обсягів заощаджень, численна кількість громадян за таких умов втратить можливість задовольняти свої потреби у товарах тривалого використання. Це змусить їх звертатися до послуг ломбардів та кредитних спілок, рівень ризику та вартість послуг яких, як відомо, є значно вищими порівняно з банківськими послугами», – зауважують в УКБС.

Крім цього, в асоціації вказують, що «внаслідок суттєвого скорочення споживчого попиту (у тому числі на товари вітчизняного виробництва) ще більше ускладниться ситуація у сфері торгівлі та промисловості, що прискорить падіння ВВП та погіршить стан національної економіки».

Джерело: finbalance.com.ua