Українці все частіше розраховуються безконтактними картками

Close-up of human hand holding plastic card in payment machine
Print Friendly

Як повідомляє Національний банк України, безготівкові розрахунки з використанням безконтактних платіжних карток стають усе популярнішими серед сучасних клієнтів банків.

У третьому кварталі 2015 року кількість активних безконтактних платіжних карток у порівнянні з попереднім кварталом зросла на 113 тис. шт. (9,3%) і становила понад 1 327 тис. шт.

Станом на 01.10.2015 кількість активних платіжних карток в обігу становила майже 30,2 млн. штук.

Зростання кількості безконтактних платіжних карток пов’язане, насамперед, з упровадженням і поширенням банками сучасних банківських продуктів у сфері торгівлі та послуг і, як наслідок, розвитком платіжної інфраструктури. Зокрема, банками в третьому кварталі 2015 року було збільшено кількість торговельних терміналів, які обслуговують безконтактні платіжні картки, на 11 тис. од. (16,3%).

Крім того, продовжується впровадження розрахунків безконтактними платіжними картками в транспорті, що в перспективі також сприятиме подальшому зростанню кількості безконтактних платіжних карток.

“Сьогодні використовувати безконтактні платіжні картки стало сучасним, модним та зручним, – пояснила директор Департаменту платіжних систем Національного банку України Наталія Лапко. – Учасники ринку, спостерігаючи таку тенденцію, поспішають упроваджувати інноваційні технології для здійснення розрахунків, зокрема contactless-картки, NFC-технології  тощо. На мою думку, перехід від використання інструментів сьогодення до інструментів майбутнього є цілком логічним та послідовним”.

Довідково.

Станом на 01.10.2015 кількість активних платіжних карток в обігу становила майже 30,2 млн. штук.

Усього за дев’ять місяців цього року з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, було здійснено понад 1,4 млрд. операцій на загальну суму майже 866 млрд. грн.

Загалом на початок жовтня 2015 року в Україні налічувалося 168,7 тис. торговельних терміналів та 33,4 тис. банкоматів.

Безконтактні картки