АгроІнвест провів тренінг для фермерів – членів кредитної спілки “Єдність”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Print Friendly

OLYMPUS DIGITAL CAMERA5 грудня 2014 року в м. Гола Пристань Херсонської області за підтримки Проекту USAID АгроIнвест був проведений тренінг для фермерів-овочівників – членів кредитної спілки «Єдність».

Основною метою тренінгу було допомогти сільгоспвиробникам розібратися з найбільш гострою проблемою сільськогосподарського сезону 2014-го року – як захистити рослини тепличних томатів та огірків, адже шкідники та хвороби знижують врожайність овочів.

З поставленим завданням блискуче впорався Андрій Сербінов, провідний спеціаліст по закритому ґрунту компанії «Сингента», практик-агроном з багаторічним стажем. На початку виступу він розповів про загальні правила проведення хімічних обробок, виділивши найбільш сприятливі періоди протягом дня для проведення обприскувань, назвав оптимальні кількості робочого розчину в розрахунку на 1 га, розповів про вимоги до якості обробки. Потім фахівець «Сингента» докладно зупинився на передумовах появи і ознаках хвороб і шкідників і представив свої рекомендації щодо ефективної боротьби з ними як хімічним методом, так і за допомогою біопрепаратів. Цікавим виявилося те, що з усього розмаїття рекламованих засобів реальний ефект у боротьбі з деякими новими видами шкідників дають лише два-три препарати. Ця тема викликала безліч запитань у учасників, оскільки практично у кожного фермера в минулому сезоні були свої проблеми. У своїй презентації Андрій також представив нові перспективні гібриди томатів та огірків як для весняного, так і для осіннього оборотів і їх виробничі особливості.

Про новинки на ринку крапельного зрошення розповів Олег Васильченко, представник компанії «Грінлайн». Він представив системи підземного крапельного зрошення, що мають низку переваг перед наземними: знижується витрата зрошувальної води і зменшується собівартість вирощеної продукції.

Лідія Гончевська, начальник кредитного відділу кредитної спілки «Єдність», поінформувала учасників про наявні кредитні програми для сільгоспвиробників і закликала їх заздалегідь прораховувати свої потреби в кредитах і повідомляти про них фахівцям кредитної спілки. Така інформація допоможе кредитній спілці, адже вона матиме запас часу для залучення необхідних ресурсів, і в такому разі зможе задовольнити кредитні заявки сільгоспвиробників.

За відгуками, учасники тренінгу були дуже задоволені професіоналізмом спікерів і якістю рекомендацій. Вони сподіваються, що отримані знання допоможуть їм збільшити доходи у наступному сезоні.