Агронвест провів тренінг для фермерів – виробників тепличних огірків

20140918200930P1070451
Print Friendly

20140918200930P107045116 вересня 2014 року в селі Козачі Табори Цюрупинського району Херсонської області за підтримки Проекту USAID АгроIнвест відбувся тренінг для фермерів – виробників тепличних огірків, членів кредитної спілки «Народна довіра».

Тренінг відбувся в господарстві експерта-консультанта Валентини Костеннікової, яка професійно займається виробництвом огірків уже впродовж 16 років. У тренінгу також взяв участь провідний спеціаліст з виробництва огірків компанії «Нунемс» Костянтин Шевчук.

На початку тренінгу консультант розповіла про основні принципи та правила успішного вирощування огірків в теплицях: йшлося про вимоги до конструкції теплиць, насіннєвого матеріалу, якості поливної води і ґрунту, режиму живлення в різні фази розвитку рослин.

Костянтин Шевчук у своєму виступі детально зупинився на характеристиках гібридів огірків для весняного і осіннього оборотів, рекомендованих його компанією. Спеціаліст компанії «Нунемс» також зробив огляд ринку збуту огірків, і дав прогноз його розвитку на найближчу перспективу. За оцінками Шевчука, ціни на огірки на українському ринку в жовтні-грудні будуть вищі середніх через переорієнтацію основних конкурентів – турецьких овочівників на російський ринок.

Практична частина тренінгу відбулася в теплицях Валентини Костеннікової. Консультант показала, як правильно розміщувати рослини, формувати їх в різні фази вегетації, вказала на ознаки захворювань і ураження шкідниками. Великий інтерес учасників викликав пристрій системи опалення, що дозволяє рятувати рослини при заморозках навесні і восени.

Експерт розповіла фермерам про маловідомі нюанси вирощування огірків: систему інтенсивного живлення, режими поливу, боротьбу з шкідниками цієї культури – кліщами і пероноспорозом, способи омолодження рослин за допомогою молока і йоду та багато іншого. Більшість учасників вперше чули такі цінні для них відомості і активно конспектували поданий матеріал для використання в своїх господарствах.

Наприкінці тренінгу консультант і фахівець «Нунемс» відповіли на велику кількість питань, тим самим допомагаючи вирішити виробничі проблеми учасникам тренінгу. За словами овочівників, цей тренінг став для них відкриттям і вони мають намір застосувати в своїх господарствах отримані знання для збільшення врожаїв.

Джерело: АгроІнвест