#Нацкомфінпослуг пропонує удосконалити свої наглядові й регулятивні повноваження на законодавчому рівні

proverka
Print Friendly

proverka29 травня, на відкритому засіданні #Нацкомфінпослуг, був схвалений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення наглядових і регулятивних повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг», розроблений за її ініціативою.

Законопроект, зокрема, передбачає посилення відповідальності суб’єктів нагляду за протидію діяльності тимчасового адміністратора, додаткові повноваження Нацкомфінпослуг: щодо перевірки юридичних осіб, які надають так звані «заборонені» види фінансових послуг та юридичних осіб, які без статусу фінансової установи надають фінансові послуги, а також щодо встановлення додаткових вимог до аудиторського висновку.

Законопроект також пропонує визначити два нових заходи впливу: письмове попередження та обмеження (заборону) операцій, що загрожують споживачам фінансових послуг.

Юрисконсульт ВАКС Ольга Мороз на засіданні висловила застереження, що застосування нового заходу впливу у вигляді обмеження (заборони) операцій, які загрожують споживачам фінансових послуг, буде суттєво впливати на діяльність небанківських фінансових установ, при цьому незрозуміло, за якими критеріями та на яких підставах може бути застосований такий захід впливу.

Наразі чекаємо оприлюднення цього законопроекту.

Також, серед інших питань, був схвалений проект розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги». Пропонується встановити загальний строк для повідомлення Нацкомфінпослуг про усунення порушення законодавства про фінансові послуги ― 10 робочих днів від строку усунення.

Підготовлено за матеріалами ВАКС.