Лариса Прядко: «Ми не можемо підвести членів профспілкових організацій, а вони не можуть підвести самі себе»

Larysa_Prydko_KS_Profspilkova_skarbnycya
Print Friendly

Larysa_Prydko_KS_Profspilkova_skarbnycyaРозповідає Лариса Прядко, голова правління КС «Профспілкова скарбниця»

Багато років наша фінансова установа працювала на другому поверсі київського Будинку профспілок — у самому серці столиці, на Майдані Незалежності.

Наприкінці 2013-го й на початку 2014-го певний час до кредитної спілки «Профспілкова скарбниця» ми ходили через барикади.

На відміну від інших фінустанов, які були розташовані поряд, на дверях нашої спілки не висіла таблички «Не працюємо у зв’язку з революцією».

Але Будинок профспілок згорів, ми шукали нове приміщення, проте не було жодного робочого дня, коли б спілка не працювали.

Сьогодні кредитна спілка продовжує видавати кредити, приймати платежі по кредитах, переоформлювати внески (вклади) на депозитні рахунки.

Посмішка, працьовитий настрій і бажання приділити увагу кожному відвідувачу — така атмосфера панує в «Профспілковій скарбниці».

Ми дякуємо вкладникам за довіру й за те, що вони не піддалися паніці й не забрали депозити достроково.

У цей складний час члени спілки здебільшого продовжують терміни дії депозитних договорів. І навіть більше: звертаються ті, у кого немає депозиту, — вони готові його відкрити.

Ми не маємо права знехтувати довірою членів спілки, оскільки роками вибудовували наші взаємовідносини.

Звичайно, певні складнощі є: члени спілки менш активно беруть кредити, оскільки працівники бюджетної сфери не впевнені в тому, які зарплати отримуватимуть. Але життя продовжується, необхідно платити за навчання, лікування, оздоровлення, робити ремонти в квартирах… І на все це потрібні гроші.

Члени нашої кредитної спілки добре знають: якщо в них гарна кредитна історія, вони можуть отримати кредит навіть у день подачі заявки, витративши небагато часу на оформлення необхідних документів.

Головне досягнення спілки — відкриті й прозорі умов тих наших послуг. Наші позичальники впевнені, що умови договору ні за яких умов не будуть порушені, перерахунку відсотків не станеться.

У 2013 році ми видали 2 051 кредит, більше половини з них зі знижкою. Були запропоновані акційні кредитні програми: кредит «Новорічний», «Закоханий», «Жіноча примха», «Школярик», «Літо» «Освітній», «Господар», а також акційний кредит «Професійний» з нагоди професійних галузевих свят.

Кредити видавали за цільовим призначенням: на ремонт та реконструкцію житла — 57,3 % від загальної кількості отриманих кредитів, на оплату навчання — 5,6 %, лікування й оздоровлення — 8,1 %, придбання побутової техніки та комп’ютерів — 3,4 %, придбання й ремонт автотранспорту — 2 %, весілля та святкові заходи — 3 %, інші споживчі потреби — 20,6 %.

Коли кредитний комітет розглядає заяви на отримання кредиту, то бере до уваги платоспроможність позичальника, стабільність його доходів й їх джерела, кредитну історію тощо.

Загальна заборгованість за простроченими, неповерненими кредитами становить 0,05 % від кредитного портфеля, що нижче нормативу, встановленого Нацкомфінпослуг (8 %).

Хочу відзначити, що наші позичальники здебільшого дуже дисципліновані та вчасно виконують зобов’язання за кредитними договорами, а плідна співпраця спілчан, членських організацій Міськпрофради, первинних профорганізацій і працівників спілки є запорукою нашого подальшого розвитку.

Отже, «Профспілкова скарбниця» працює, щоб наші члени допомагали один одному, бо кредитна спілка не для прибутку, кредитна спілка — для людей.

Джерело: ВАКС