Відбулись щорічні звітні збори Сокальської філії кредитної спілки «Вигода»

Кредитна спілка "Вигода" (Стрий), філія в м. СокольКредитна спілка "Вигода" (Стрий), філія в м. Соколь
Print Friendly
Кредитна спілка "Вигода" (Стрий), філія в м. Соколь

Кредитна спілка “Вигода” (Стрий), філія в м. Соколь

Вже традиційно відбулись щорічні звітні збори Сокальської філії кредитної спілки «Вигода». Цього року їх проводили у стінах щойно відкритого історико-краєзнавчого музею «Сокальщина», де присутні мали змогу ознайомитися з експозицією музею, послухати розповідь ініціатора його відновлення Марії Гринюк. Цей дух українства, що витав у стінах музею і є основним у роботі кредитної спілки «Вигода», бо ж «свій до свого по своє», – притаманний для Сокальської філії. І саме в такому руслі проходили звітні збори філії кредитівки у Сокалі. Члени кредитної спілки із задоволенням послухали звіт інспектора КС «Вигода» Жанни Журавінської, який супроводжувався показом дидактичного матеріалу.

– Кредитна спілка «Вигода» заснована в 1992 р., а Сокальська філія в 2008 , – наголосила доповідач, – до філії були приєднані представництва в Жовкві та Радехові в 2010 р., в м. Кам’янка- Бузька – в грудні 2012 р.

Частка Сокальської філії в загальному кредитному портфелі становить 11,8%. Структура представництв у ньому Сокальської філії така: Сокаль – 40 відсотків, Радехів – 30, Жовква – 21, Кам’янкаБузька – дев`ять. Філія в цілому видала кредитів на суму 6371 тис. грн. Кредитний портфель філії на кінець року становив 4962 тис. грн.Vygoda_Sokal2

За 2013 рік членами спілки в Сокалі стало 49 осіб. Це жителі Сокаля, району та м. Червоноград. Сьогодні членство філії становить 553 особи. Якщо зробити аналіз по населених пунктах, то найбільше членів, звичайно, в Сокалі (235), Червонограді (46), Жвирці, Забужжі, Волиці та Поториці – по 18, Стенятині, Хороброві – 14, решта 172 особи – у 60 населених пунктах Сокальщини.

Протягом 2013 року у Сокалі видали 128 кредитів на суму 2883167 грн. Сума найбільшого кредиту – 150 тис. грн. Величина середнього кредиту в 2013 році становила 22000 грн.

Кредитний портфель на кінець року становив 1964096 грн. Депозитів у цьому році залучено на 223000 грн., депозитний портфель на кінець року становив 160000 грн.

Серед кредитів – найдешевші по програмі енергозбереження, їх було видано на суму 95768 грн., і відшкодовано Львівською обласною радою позичальникам по відсотках 9863 грн. На ведення фермерських господарств у Сокалі видано кредитів на суму 1336 тис. грн.

Читайте також За 6 років Програмою енергозбереження скористалося 10,5 тис. родин Львівщини

Щодо життя в громаді. Філія вже традиційно брала участь у прощі до Зарваниці, яку організовувала Кредитна спілка з нагоди 21ліття від дня заснування.

Сокальська філія тісно співпрацює із часописом «Голос з-над Бугу». Не тільки в плані реклами, багато працівників редакції є членами КС, беруть участь у поїздках, допомагають у всьому.

«Також хочу подякувати всім членам і симпатикам КС за роботу, – сказала Жанна Журавінська. – Це заслуга всіх вас. Дякую всім, хто весь час був з нами, а також новим людям, які повірили нам і приєдналися до нашої великої родини».

Докладно, доступно, фахово проаналізувала роботу як загалом кредитної спілки «Вигода» так, зокрема, Сокальської філії, голова правління Марія Сюма.

Свої думки стосовно роботи Сокальської філії висловили Олександр Новацький, Руслана Антонюк та інші.

І хоча офіційна частина зборів вже закінчилася, але її учасники, серед них фермери, працівники бібліотек, редакції газети «Голос знад Бугу», ще певний час спілкувалися за горнятком запашного чаю, оглядали експонати музею.

Оксана ПРОЦЬ.

Джерело Голос з-над Бугу