Фермерів-плодівників – членів кредитної спілки «Придунав`я» вчили кооперуватися

Print Friendly

964626 липня 2013 у м. Татарбунари Одеської області за організаційної та фінансової підтримки Проекту USAID АгроIнвест був проведений тренінг для фермерів-плодівників – членів кредитної спілки “Придунав’я”.

Мета тренінгу полягала в тому, щоб ознайомити учасників з прогресивними інноваціями агротехніки персика в літньо-осінній період, сучасним асортиментом, а також обговорити можливості кооперування сільгоспвиробників у виробництві та збуті персика.

Основні теми, що розглядалися на тренінгу, включали: 
• Агротехніка вирощування персика в літньо-осінній період.
• Кооперація при збуті.
• Шляхи підвищення прибутковості .

У теоретичній частині тренінгу виступили Петро Далаков, керівник фермерського господарства “Прайм Фрут” і Людмила Дунаєва, науковий співробітник Мелітопольського інституту садівництва.

У своїх презентаціях вони розповіли про найперспективніші сорти персика кримської, мелітопольській, канадської та італійської селекції, які зарекомендували себе найкращим чином на Півдні України. Петро Далаков розповів про принципи і методики літньої обрізки та інших інноваційних агроприйомів з догляду за персиком у другій половині року.

Виступ фермера Володимира Рудченко про необхідність кооперації у збуті продукції викликала зацікавлений обмін думками, в дискусії взяли участь практично всі учасники. Ця тема є дуже актуальною, адже саме через відсутність зв’язків і координації дій плодівники недоотримують прибуток через низькі закупівельні ціни.

На завершення теоретичної частини виступила Галина Бусигіна, представник кредитної спілки “Придунав’я” з презентацією кредитних програм для сільгоспвиробників.

Під час практичної частини тренінгу Петро Далаков провів майстер-клас з літньої обрізки персика. Багато учасників при консультуванні Далакова обрізали по одному-два дерева. У розпліднику “Прайм Фрут” учасники оглянули колекцію сортів, і кожен плодовод мав можливість оцінити, вибрати і спробувати плоди сортів, які йому сподобалися.

Особливо вразили учасників сорти серій Т-3 і Королівської канадської селекції, які виявилися поза конкуренцією за параметрами зовнішньої привабливості, лежкості і стійкості до несприятливих факторів зовнішнього середовища.

На думку більшості учасників, в результаті тренінгу вони оволоділи дуже важливими знаннями і практичними навичками. Правильний, обгрунтований вибір сортів є дуже важливим при закладанні нових насаджень, адже це запорука низької собівартості плодів та ринкової затребуваності. А застосування фермерами прогресивних інновацій принесе їм уже найближчим часом позитивний економічний ефект.

Джерело: АгроІнвест