Про прес-ланч «Кредитні спілки: провокації, міфи та реальність» – із перших уст

Print Friendly
фото з сайту vaks.org.ua

фото з сайту vaks.org.ua

Останнім часом у засобах масової інформації багато говорять про вкладників і позичальників, які постраждали начебто від діяльності «кредитних спілок». Але чи справді про кредитні спілки журналісти розповідають ці історії?

Представники ЗМІ й ринку кредитної кооперації розбиралися в ситуації разом під час прес-ланчу 19 квітня (ІА «Укрінформ», м. Київ).

Вікторія Волковська, президент ВАКС, розповіла журналістам про головні міфи, що наразі існують про кредитні спілки. А Іван Вишневський, голова правління ОКС ПЗВ, акцентував увагу на ролі кредитних спілок, яку вони відіграють у житті «маленьких» українців, і навів при цьому останні статистичні дані.

Також експерти детально зупинилися на тому, що сьогодні на ринку небанківських фінансових послуг крім кредитних спілок працюють й інші установи, частина з яких «маскуються» під кредитні спілки, щоб звернути на себе увагу. У підтвердження своїх слів продемонстрували газету, вийняту з поштової скриньки прямо перед початком прес-ланчу. У цій газеті було надруковано багато реклами, де великими літерами написано «КРЕДИТ», однак жодне з продемонстрованих рекламних оголошень не було рекламою кредитної спілки. Як запевняють представники ринку кредитної кооперації, класичні кредитні спілки взагалі рідко рекламуються.

У другій частині прес-ланчу журналісти й керівники зазначених об’єднань змоделювали ситуацію, коли пересічний громадянин прийшов до кредитної спілки й спочатку спробував взяти кредит, а потім — покласти гроші на депозит. При цьому на всі питання удаваного громадянина відповідала безпосередньо голова правління кредитної спілки «Київський кредитний альянс» Ольга Тугай.

Метою такої «гри» було продемонструвати, що в справжній кредитній спілці взяти кредит «за 5 хвилин» на велику суму, ще й без довідки про доходи та поручителя не вдасться.

Крім того, відповідаючи на запитання журналістів, а також завдяки наведеним ситуаціям під час «гри», представники ринку кредитних спілок показали, як саме відрізнити кредитну спілку від інших небанківських фінансових установ.

Журналістам і керівникам кредитних спілок у подальшій роботі пропонуємо використовувати презентацію Вікторії Волковської, президента ВАКС.

Джерело: ВАКС