USAID/FINREP-II презентував можливості розширення підприємницьких та лідерських можливостей для сільських жінок

IMG_6382
Print Friendly

15 жовтня 2014 року представники Програми USAID “Розширення підприємницьких та лідерських можливостей для жінок” взяли участь у Всеукраїнській конференції, присвяченій Всесвітньому дню сільських жінок, яка була організована Проектом USAID “АгроІнвест” спільно з Українським жіночим фондом та Радою жінок-фермерів України. У конференції взяли участь представники сільських громад та сільських рад з усіх областей України, голови сільськогосподарських кооперативів, представники владних структур та гендерні експерти.

IMG_6386

Під час конференції були розглянуті питання ролі жінок у сільському розвитку, можливостей залучення сільських жінок у ланцюги доданої вартості, проявів та можливостей подолання гендерної нерівності у селах. Також були підведені підсумки діяльності Ради жінок-фермерів України та Спілки сільських жінок України та обговорені подальші напрямки їхньої діяльності щодо підвищення спроможностей сільських жінок у досягненні економічного благополуччя та підвищення власної ефективності.

IMG_6261

Координатор Програми “Розширення підприємницьких та лідерських можливостей для жінок” Наталя Ільїна презентувала Програму USAID “Розширення підприємницьких та лідерських можливостей для жінок”, зазначивши, що ця Програма буде інтегрована у більш широку низку програм USAID, спрямованих на сприяння всебічному економічному розвитку та захисту громадянського суспільства. У своєму виступі пані Ільїна зазначила, що Програма спрямована на підвищення економічних можливостей, лідерських якостей, соціальної незалежності та якості життя жінок в Україні, окреслила очікувані результати впровадження програми та заходи, які заплановані для їх реалізації. Зокрема, пані Ільїна розповіла про проведення навчальних програм з питань фінансової грамотності, розвитку бізнесу та власної ефективності для жінок з вразливих верств населення та жінок-підприємців, які заплановані в рамках Програми. Учасниці конференції дуже зацікавилися можливістю взяти участь у цих навчальних програмах, вони задавали багато запитань щодо умов участі та календарного плану проведення навчання у різних областях України.

IMG_6382

Основною метою святкування Дня сільських жінок є вшанування внеску сільських жінок до сталого розвитку села та аграрного сектору. «Ви тільки задумайтесь, – відмітила Ярослава Сорокопуд, гендерний експерт Благодійної організації «Добробут громад», – що станеться, якщо сільські жінки перестануть виконувати ту роль, яка їм належить – вирощувати, годувати, переробляти вирощену продукцію? Ми не матимемо ані хліба, ані молока, жодних продуктів харчування. Саме сільські жінки, їхня щоденна праця – справжня основа добробуту як нашої країни, так і всього світу».