Відбулась зустріч керівників Нацкомфінпослуг і представників професійних об’єднань ринку кредитної кооперації

sostoyalsya_seminar
Print Friendly

30 вересня 2015 року відбулась робоча нарада представників асоціацій кредитних спілок з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Від НАКСУ в нараді взяли участь Петро Козинець та Людмила Кравченко, від ВАКС —Вікторія Волковська та Ольга Мороз, від Нацкомфінпослуг — Голова Комісії Ігор Пашко, член Комісії Ольга Максимчук, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Лариса Мендрул, працівники департаменту.

Тема зустрічі — термінова необхідність доопрацювання концепції реформування ринку кредитних спілок, яка має лягти в основу нової редакції Закону України „Про кредитні спілки”.

Обговорюючи процес реформування ринку КС, з боку представників ринку було підкреслено два принципові питання, без вирішення яких подальша робота над концепцією не є ефективною.

По-перше – нагальна необхідність конкретних дій з боку української держави у лобіюванні питання щодо поширення на кредитні спілки України виключень з банківських Директив ЄС 48/2006 та 36/2013.

Зокрема йшлося про імплементації українського законодавства до законодавства ЄС і вимог до розміру капіталу кредитних установ у 5 млн євро.

Представники ВАКС і НАКСУ наголосили, що українські кредитні спілки не можуть виконати такі вимоги, і ринку кредитної кооперації вкрай необхідно виключення та зміни в Угоду про асоціацію.

По-друге, – необхідність визначення щодо неприбутковості діяльності КС.

Головним під час обговорення було питання розробки Концепції подальшого розвитку кредитних спілок. Учасники зустрічі зауважили про необхідність ухвалення нової редакції Закону «Про кредитні спілки». При цьому представники асоціацій зазначили, що поки остаточно не буде вирішено питання статусу неприбутковості кредитних спілок, складно опрацьовувати проект нової редакції Закону «Про кредитні спілки» та розглядати функції, послуги й інструменти кредитної спілки.

Усі учасники зустрічі погодились, що, опрацьовуючи Концепцію розвитку кредитної кооперації, необхідно враховувати наявність і затребуваність на ринку і тих кредитних спілок, які з невеликими активами працюють на пайових внесках, і тих, які з більшими активами працюють з вкладами (внесками) на депозитні рахунки.

Було досягнуто домовленості щодо надання у двотижневий термін представниками ринку до Комісії свого концептуального бачення шляхів подальшого розвитку ринку кредитних спілок, яке має лягти в основу нової редакції Закону „Про кредитні спілки”.

Крім того, у ході засідання було продовжено обговорення проекту нової редакції Розпорядження Держфінпослуг № 7 „Про затвердження Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об’єднаних кредитних спілок”.

За матеріалами ВАКС та НАКСУ

"Відбулась зустріч керівників Нацкомфінпослуг і представників професійних об’єднань ринку кредитної кооперації", 5 out of 5 based on 3 ratings.