Відбулася робоча зустріч Нацкомфінпослуг, НАКСУ, ВАКС та Державної виконавчої служби

images
Print Friendly

images25 липня 2014 року за ініціативи Нацкомфінпослуг відбулася робоча зустріч за участю представників Нацкомфінпослуг, НАКСУ, ВАКС та Державної виконавчої служби. Від НАКСУ в зустрічі взяли участь Петро Козинець, Людмила Кравченко та Олег Новодворський.

На обговорення були винесені проблемні питання щодо примусового виконання рішень судів на користь кредитних спілок, зокрема, організації контролю виконання рішень ДВС, процедур проведення електронних торгів тощо.

Велику увагу на засіданні було приділено питанню виявлення випадків корупційних дій. Заступник начальника Управління контролю за виконанням рішень ДВС Олексій Соломко наголосив на необхідності обов’язкового повідомлення представників Відділу антикорупційної політики ДВС про виявлення корупційної складової у діях державних виконавців.

НАКСУ надала учасникам зустрічі статистичну інформацію від кредитних спілок — членів НАКСУ щодо виконавчих проваджень. Так, наразі на виконанні ВДВС знаходяться 2540 виконавчих документів тільки з 31 кредитної спілки. Загальна сума нестягнутої заборгованості, згідно з рішеннями судів, становить майже 50 млн. грн. За більш ніж 1200-ми провадженнями стягнення триває понад 3 (!) роки на суму біля 22 млн. грн.

За результатами зустрічі членом Комісії Юрієм Назаренком було запропоновано відпрацювати чіткий механізм взаємодії між регулятором, професійними об’єднаннями та ДВС, підготувавши та підписавши конкретну трьохсторонню угоду.

З метою удосконалення порядку примусового виконання рішень судів по стягненню коштів на користь кредитних спілок Асоціаціям було запропоновано надати свої пропозиції щодо змін до законодавства про виконавчу службу. Підтримавши цю пропозицію, НАКСУ запропонувала також переглянути нормативно-правові акти самої ДВС, передбачивши, зокрема, конкретну покрокову процедуру, що має здійснити державний виконавець. У свою чергу, Олексій Соломко запропонував провести семінар для працівників юридичних служб кредитних спілок для висвітлення останніх змін у законодавстві стосовно процедур примусового стягнення.

Джерело: НАКСУ