Відбулася Всесвітня конференція кредитних спілок

Джерело WoccuДжерело Woccu
Print Friendly

З 12 по 15 липня 2015 року у місті Денвер (США) проходили чергова Всесвітня конференція кредитних спілок та Конференція американських кредитних спілок, організовані у партнерстві Всесвітньої ради кредитних спілок (ВРКС) та Асоціації кредитних спілок США. Загалом участь у Конференціях взяли майже 3 тисячі делегатів з 61 країни світу. Національну асоціацію кредитних спілок України на Всесвітній конференції кредитних спілок представляла віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко.

В рамках Конференцій відбулися засідання з ключових питань щодо діяльності кредитних спілок, головними серед яких були аспекти залучення до кредитних спілок молоді, державне регулювання діяльності кредитних спілок та запровадження в кредитних спілках платежів з використанням інтернет- і мобільних технологій. Зокрема, з питань державного регулювання діяльності кредитних спілок було проведено сесію за участю представників державних регуляторів Великої Британії, США та Мексики, які неодноразово підкреслили, що головним завданням державного нагляду за діяльністю кредитних спілок є своєчасне виявлення ускладнень в діяльності кредитних спілок, надання ефективної підтримки для їх подолання, а також сприяння динамічному розвитку та зростанню суб’єктів регулювання.

Абсолютним дисонансом з огляду на спроби тотального примушення кредитних спілок України до використання РРО стало широке обговорення питань щодо надання кредитними спілками своїм членам послуг за допомогою електронних платежів. Причому зазначені технології сьогодні активно використовуються не тільки провідними рухами кредитних спілок Америки, Європи й Азії та Австралією, але й країнами Африки, лідером з яких в цій галузі є Конго. Впровадження інтернет- та мобільних технологій також розглядається як один із вирішальних факторів для зростання членства кредитних спілок, передусім за рахунок молоді, яка завжди є авангардом щодо практичного застосування інновацій. Дуже хочеться сподіватися, що й українська держава врешті-решт зрозуміє, що майбутнє фінансових ринків полягає у створенні умов для запровадження прогресивних засобів, а не примусу щодо встановлення та використання архаїчних РРО.

Читайте також Санкції за порушення вимог Закону про РРО до 1 січня 2016 року можуть не застосовуватися

В ході Конференції відбулися Загальні збори членів Всесвітньої ради кредитних спілок. Рішенням загальних зборів членами Ради директорів ВРКС було обрано панів Марка Дерготарі (Австралія), Чул-санг Муна (Корея), Хайме Чавес Суареса (Колумбія) та Рафаїла Матусяка (Польща). Головою ради директорів ВРКС обрано пані Анну Кокран (США), яка змінила на цій посаді нашого багаторічного партнера та друга пана Гжегожа Бірецького.

Також Людмилою Кравченко було проведено ряд переговорів, зокрема, з Президентом ВРКС паном Брайаном Бранчем, віце-президентом ВРКС з питань законодавства паном Майклом Едвардсом, головою Української світової кооперативної ради пані Ольгою Шевель, керівництвом рухів кредитних спілок Афганістану, Ірландії, Польщі, в ході яких обговорювалися питання співпраці між рухами кредитних спілок, гармонізації законодавства України та ЄС, регуляторних вимог щодо діяльності кредитних спілок.

На завершення НАКСУ висловлює слова щирої вдячності Всесвітній раді кредитних спілок за високий рівень організації та змістовність Всесвітньої конференції кредитних спілок, а також за надану можливість взяти у ній участь.

Джерело: НАКСУ