31 грудня набуло чинності розпорядження Нацкомфінпослуг про зміни до Порядку подання звітності та Положення про фінансові нормативи

Novyi-rik
Print Friendly

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 17.12.2015 N 3201 внесла зміни до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, згідно з якими, зокрема, кредитні спілки повинні подавати до Нацкомфінпослуг звітні дані про стан виконання зобов’язань за внесками (вкладами) на депозитні рахунки (додаток 9).

Кредитні спілки подають звітні дані про стан виконання зобов’язань за внесками (вкладами) на депозитні рахунки в електронній або паперовій формі.

Крім цього, внесено зміни до Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об’єднаних кредитних спілок.

Розпорядження зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 грудня 2015 р. за N 1634/28079 та набрало чинності 31 грудня 2015 року у зв’язку з його опублікуванням в Урядовому кур’єрі від 31.12.2015 N 246.

Джерело:ЛIГА:ЗАКОН

 • Игорь Лащук

  Одним з ключових моментів цього розпорядження є те, що добровільні додаткові пайові внески класифікуються тепер як фінансові зобовязання. (Так як і депозити).

  • Таня

   Декілька разів перечитала розпорядження від 17.12.2015 N 3201. По тексту не знайшла, що додаткові пайові внески класифікуватимуться тепер як фінансові зобовязання. За фінансовим звітом до Нацкомфінпослуг вони класифікуються як капітал. Чи я щось не так зрозуміла?

   • Игорь Лащук

    В силу обєктивних причин раніше не зміг прочитати Ваше запитання. Моя відповідь грунтується на наступному: “2.1.4. За підсумками фінансового року нерозподілений дохід, що залишається у розпорядженні кредитної спілки, розподіляється між членами кредитної спілки пропорційно розміру їх пайових внесків у вигляді відсотків (процентів) у порядку, визначеному загальними зборами кредитної спілки. Крім цього, протягом року на додаткові пайові внески може розподілятися дохід у вигляді плати (процентів) в порядку та з періодичністю, визначеними загальними зборами членів кредитної спілки. Відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності плата (проценти), нарахована (розподілені) на залучені кредитною спілкою додаткові пайові внески членів, має(ють) бути включена(і) до складу витрат кредитної спілки.”; Такої думки і НАКСУ : http://www.unascu.org.ua/ повідомлення від 04 січня 2015 року.