Раді пропонують захистити позичальників від підставних поручителів

o_chem_dolzhen_znat_poruchitel_new
Print Friendly

Проект Закону про внесення змін до статті 553 Цивільного кодексу України щодо особливостей укладення договору поруки, спрямованого на забезпечення виконання зобов’язань позичальника за кредитним договором зареєстровано у Верховній Раді 08.12.2015 р. за № 3600. 

Ініціатором законопроекту став депутат Володимир Парасюк.

Законопроектом пропонується встановити вимогу щодо наявності згоди позичальника на укладення договору поруки, спрямованого на забезпечення виконання його зобов’язань за кредитним договором.

Із змісту актів цивільного законодавства випливає, що залучення боржника до укладення договору поруки не є необхідним для чинності такого договору. Вказана обставина досить часто використовується банками та іншими фінансовими установами з метою недобросовісного корегування підсудності справ про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Так, позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред’являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача (частина перша статті 113 Цивільного процесуального кодексу України). Уклавши договір поруки з підставним поручителем, кредитор одержує можливість звернутися з позовною заявою до суду (який є найбільш зручним для нього) за місцем проживання/місцезнаходженням такого поручителя.

Прийняття законопроекту унеможливить недобросовісне використання договору поруки з метою впливу на підсудність справ про стягнення заборгованості за кредитним договором, говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Джерело: UkrKS.Info