Комітет ВР рекомендує встановити вимоги до реклами споживчих кредитів

реклама кредитівкредити
Print Friendly
Фото з сайту www.0352.com.ua

Фото з сайту www.0352.com.ua

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект № 2492а “Про внесення змін до закону “Про рекламу” щодо вимог до реклами споживчого кредитування. Про це повідомила прес-служба ВР.

Проект закону, автором якого виступає народний депутат від Партії регіонів Олександр Фельдман, пропонує встановити, що реклама надання споживчих кредитів повинна містити наступну інформацію:

– тип відсоткової ставки, фіксована, плаваюча або обидві з них, разом з докладною інформацією про будь-які збори та послуги (реєстратора, нотаріуса, страховика, оцінювача тощо) пов’язані з одержанням кредиту та укладенням договору про надання споживчого кредиту, що включаються до загальних витрат споживача на кредит;

– загальну суму кредиту;

– річну відсоткову ставку за кредитом;

– строк, на який кредит може бути одержаний;

– у випадку кредиту у формі відстроченої сплати за певні товари або послуги, – ціну за умови сплати готівковими коштами та суму будь-якого авансового платежу;

– загальну суму, сплачувану споживачем, та суму окремих платежів.

Читайте також: Нацкомфинуслуг обяжет согласовывать с ней содержание рекламы

Відповідно до законопроекту, якщо укладення договору про надання додаткових послуг, пов’язаних з кредитним договором, зокрема, страхування, є обов’язковим для отримання кредиту (або для його отримання на рекламованих умовах) та коли витрати на такі послуги не можуть бути встановлені заздалегідь, то про зобов’язання щодо укладення такого договору також має бути вказано “в чіткий, зрозумілий та ясний спосіб”, разом з річною відсотковою ставкою за кредитом.

В своєму висновку Комітет зазначає: Комітет погодився з думкою автора законопроекту стосовно необхідності законодавчого врегулювання питань щодо реклами надання споживчих кредитів та вважає, що завдяки цій законодавчій ініціативі в рекламі надання споживчих кредитів превалюватиме точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди, і така реклама не підриватиме довіру суспільства до реклами та відповідатиме принципам добросовісної конкуренції. Водночас члени Комітету відзначили, що, напрочуд від телебачення і радіо, практичне застосування запропонованої редакції законопроекту можливе у друкованих засобах масової інформації та завдяки рекламним засобам. Відповідна реклама на телебаченні і радіо буде практично унеможливлена.”

Комітет з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України рекомендує включити до порядку денного пленарного засідання та за наслідками розгляду прийняти у першому читанні за основу з дорученням Комітету з питань свободи слова та інформації підготувати його до другого читання.

Текст проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо вимог до реклами споживчого кредитування), реєстр. № 2492а від 03.07.2013, внесений народним депутатом України Фельдманом О.Б. >>>

Висновок комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України  від 20.11.2013 >>>

Джерело: УкрКС.Інфо