Максим Поляков: “Пересічних громадян, малі підприємства мають кредитувати кредитні спілки”

12079703_1172602949420450_184056778221023869_n
Print Friendly

Висловлюю подяку організаторам ФОРУМУ УКРАЇНСЬКИХ КРЕДИТНИХ СПІЛОК, що відбувся 20 жовтня в Українському домі, Всеукраїнській асоціації кредитних спілок та Національній асоціації кредитних спілок України за активну позицію в Реформі фінансового сектору.

Головні теми Форуму:
Сьогодення українського ринку кредитної кооперації
Концепція розвитку ринку кредитних спілок
Спільні гроші – спільна відповідальність.

Пересічних громадян, малі підприємства мають кредитувати кредитні спілки.

Це доводить середній розмір кредиту в кредитній спілці – 11,5 тисяч гривень і те, що протягом останніх півтора роки (2014- перше півріччі 2015) кредитні спілки видали кредитів на суму більше 3 мільярдів гривень і у складний для країни час намагаються підтримати самі себе власними грошовими ресурсами.

На відміну від інших фінансових установ, кредитні спілки є невеликою, але національною фінансовою системою, яка працює тільки у національній валюті.

Закладена в Україні з 1993 року модель ринку кредитної кооперації, не дозволила українським кредитним спілкам створити необхідну системну інфраструктуру, спрямовану на стабільну діяльність сектору.

За наслідками світової фінансової кризи 2008 – 2010 років та складний період останнього періоду, виявилось чимало проблем сектору кредитної кооперації.

Сьогодні кредитні спілки в складному стані.

З одного боку обмежений перелік послуг, бракує фінансових інструментів, з другого – певні обмеження та підвищення вимог.

Слід зазначити, є чимала кількість законодавчих нововведень, проте, має місце їх певна неузгодженість зі спеціальним профільним законодавством.

Це стосується і статусу неприбутковості, і вимог запровадження РРО в кредитних спілках.

Закон «Про кредитні спілки» потребує оновлення і нові вимоги та правила мають корелюватись з профільним законом.

Вже чималу кількість років кредитні спілки стикаються з проблемами підтримки адекватного рівня ліквідності та достатньої капіталізації та платоспроможності.

Відсутня система гарантування вкладів, а відповідно – захист інтересів вкладників кредитних спілок здійснюється не повною мірою, маємо накопичені роками проблеми.

Державі слід більш пильно опікуватись тими, хто підтримує пересічне населення, надає можливість створити нові робочі місця, відкрити власну справу, покращити добробут родини.

Також, кредитним спілкам слід надати можливість кредитувати малий та середній бізнес, фермерські та сільськогосподарські виробництва.

Адже наявність ефективних механізмів кредитування є однією з передумов виходу з кризового стану та подальшого розвитку національного виробника.

"Максим Поляков: "Пересічних громадян, малі підприємства мають кредитувати кредитні спілки"", 5 out of 5 based on 4 ratings.