Міжнародні донори допоможуть очистити та розбудувати ринок кредитних спілок

IMG_7007
Print Friendly

У Національному банку пройшла чергова зустріч координаційного комітету міжнародних донорів, які надають технічну та експертну допомогу Україні в рамках Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 р. Пре це повідомляє прес-служба НБУ.

Національний банк представляли заступники Голови Національного банку Владислав Рашкован та Яків Смолій. На зустрічі також були присутні представники Міністерства фінансів України, Національної комісії з фондового ринку та цінних паперів, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також Незалежної асоціації банків України.

На зустрічі Владислав Рашкован презентував звіт із впровадження Комплексної програми реформ. Він звітував за всіма 45 проектами, які реалізуються в рамках реформування фінансового сектору країни, а також за 41 проектом внутрішньої трансформації Національного банку.

Окрім тих проектів, які вже реалізуються за допомогою міжнародних донорів, Владислав Рашкован також окреслив пріоритетне коло проектів, до яких Національний банк ще закликає донорів долучитися. Серед них – нове валютне регулювання, популяризація безготівкових операцій, консолідація та чесна конкуренція на банківському ринку, побудова нової регуляторної середи для небанківських фінансових установ, імплементація стратегії державних банків, поглиблення комунікації та співпраці між регуляторами фінансового ринку, захист прав споживачів, а також підтримка проектного офісу реформ фінансового сектору.

У свою чергу міжнародні донори підтвердили значний прогрес у реформуванні фінансового сектору України та висловили намір продовжити подальшу співпрацю. Вони також оголосили про розширення допомоги у таких областях, як корпоративне управління банками, популяризація безготівкових операцій, очищення та розбудови ринку кредитних спілок, розбудова інституційної спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та ін.

Проведення наступної регулярної зустрічі із міжнародними донорами заплановано на кінець червня 2016 року.

Довідково: Координаційний комітет об’єднує представників Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Європейського Союзу, Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, уряду Канади, центрального банку Швеції, Агентства міжнародного розвитку США (USAID), Міністерства міжнародного розвитку Великої Британії, державного казначейства США, Німецького співтовариства міжнародної співпраці (GIZ), та Державного банку розбудови Німеччини (KFW). Усі ці організації плідно працюють разом з представниками регуляторів фінансових ринків над перебудовою ринку.

"Міжнародні донори допоможуть очистити та розбудувати ринок кредитних спілок", 5 out of 5 based on 1 ratings.