Нацкомфінпослуг оприлюднила проект Методичних рекомендацій щодо проведення стрес-тестування кредитних установ

Stress Level Conceptual Meter Indicating Maximum
Print Friendly

На виконання вимог абзацу шостого статті 3 та статті 9 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомляє про оприлюднення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг „Про затвердження Методичних рекомендацій щодо загальних підходів до проведення стрес-тестування кредитних установ” (далі – Проект розпорядження).

Метою розробки Методичних рекомендацій є оцінка ризиків та визначення спроможності кредитних установ, в тому числі кредитних спілок протистояти потрясінням на фінансовому ринку, а також формування ефективного державного регулювання та нагляду за кредитними установами з урахуванням міжнародних принципів та стандартів, викладених в «Принципах ефективної практики стрес-тестування та нагляду», рекомендованих Базельським комітетом з банківського нагляду щодо здійснення стрес-тестування.

Реалізувати зазначену мету пропонується шляхом затвердження „Методичних рекомендацій щодо загальних підходів до проведення стрес-тестування кредитних установ” та рекомендації щодо впровадження Кредитними установами цих Методичних рекомендацій шляхом включення їх положень до внутрішніх регламентуючих документів з питань фінансового управління та управління ризиками.

        Проект розпорядження приймається з метою розробки методичних рекомендацій щодо оцінки ризиків та визначення спроможності кредитних установ, в тому числі кредитних спілок протистояти потрясінням на фінансовому ринку, а також формування ефективного державного регулювання та нагляду за кредитними установами з урахуванням міжнародних принципів та стандартів, викладених в «Принципах ефективної практики стрес-тестування та нагляду», рекомендованих Базельським комітетом з банківського нагляду щодо здійснення стрес-тестування.

        Зауваження та пропозиції до Проекту розпорядження приймаються протягом одного місяця з моменту опублікування на адресу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг: 01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 3.

Проект розпорядження Нацкомфінпослуг „Про затвердження Методичних рекомендацій щодо загальних підходів до проведення стрес-тестування кредитних установ”.