Нацкомфінпослуг оприлюднила проект змін до Закону “Про кредитні спілки”

1445816310
Print Friendly

На виконання вимог статті 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомляє про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про кредитні спілки» (далі – проект Закону).

Проект Закону приймається з метою збільшення обсягів кредитування суб’єктів малого підприємництва (учасниками яких є фізичні особи), фермерських господарств, кооперативів, споживчих кооперативів, сільськогосподарських кооперативів кредитними спілками.

Законом України «Про кредитні спілки» визначені ознаки членства у кредитних спілках, якими не передбачено можливості бути членами кредитних спілок юридичним особам – суб’єктам малого підприємництва (учасниками яких є фізичні особи), фермерським господарствам, кооперативам, споживчим кооперативам, сільськогосподарським кооперативам, за умови, що вони мають місцезнаходження в межах адміністративно-територіальної одиниці, проживання на території якої є ознакою членства фізичних осіб у кредитній спілці.

Внесення змін до Закону дозволить вищезазначеним юридичним особам бути членами кредитних спілок, що у свою чергу, має на меті розширити доступ до кредитних ресурсів юридичним особам – суб’єктам малого підприємництва (учасниками яких є фізичні особи),          фермерським господарствам, кооперативам, споживчим кооперативам, сільськогосподарським кооперативам.

Проект Закону врегулює майбутні правовідносини між кредитними спілками та їх членами – юридичними особами щодо набуття та припинення статусу членства.

Зауваження та пропозиції до проекту Закону приймаються протягом одного місяця з моменту опублікування на адреси:

Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг: 01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 3;

Державної регуляторної служби України: поштову – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11.

Аналіз регуляторного впливу проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про кредитні спілки»

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про кредитні спілки»