Нацкомфінпослуг виступає за комплексний підхід у розробці стратегії з підвищення фінансової грамотності населення

1471847_631526920219221_317873435_n
Print Friendly

1471847_631526920219221_317873435_nЗа сприяння Програми розвитку фінансового сектору USAID/FINREP-II 26 листопада 2013 року відбувся круглий стіл за темою: «Розробка національно узгодженого підходу до фінансової грамотності».

У роботі заходу, на якому висвітлювалися питання єдиного підходу органів, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг з цієї теми, взяли участь співробітники департаменту розвитку ринків фінансових послуг та фінансового моніторингу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Головним розробником проекту стратегії підвищення рівня фінансової грамотності населення України визначено Національний банк України. Під час зустрічі основну увагу було приділено обговоренню досвіду інших країн щодо розробки та реалізації національних програм і стратегій з підвищення фінансової грамотності населення. Також учасники визначили перелік питань до опрацювання з метою здійснення загального підходу для підготовки єдиної стратегії підвищення рівня фінансової грамотності населення України. За результатами інтерактивної сесії були запропоновані практичні підходи з підвищення фінансової грамотності.

Під час круглого столу директор департаменту розвитку ринків фінансових послуг та фінансового моніторингу Нацкомфінпослуг Сергій Кузьменко наголосив, що при розробці стратегії підвищення рівня фінансової грамотності населення України слід дотримуватися комплексного підходу. «Важливо враховувати питання, що постають у Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг на 2012-2017 роки та закладаються у проекті плану заходів з її реалізації. Це дозволить, між іншим, запобігти упередженості у донесенні зацікавленими органами та особами просвітницької фінансової інформації до населення», – сказав Кузьменко.

Одним із практичних завдань, над яким працюють фахівці Нацкомфінпослуг спільно з проектом FINREP-II USAID, є розробка інформаційної брошури з фінансової грамотності, в якій буде роз’яснено основні питання, що виникають у споживачів до піднаглядних Нацкомфінпослуг фінансових установ. Основна увага буде зосереджена на проблемних питаннях при виборі страхових і кредитних послуг, а також послуг ломбардів, недержавних пенсійних фондів та інших небанківських фінансових установ.

Фахівці Нацкомфінпослуг також беруть активну участь у створенні національного веб-сайту з фінансової грамотності, круглих столах та зустрічах з цього питання, що реалізуються протягом поточного року у рамках спільної ініціативи Програми USAID/FINREP-II та Світового банку.

Джерело: Нацкомфінпослуг