Кредитні установи сплатили до бюджету 330 тис грн штрафів

Print Friendly

ШтрафиЗа порушення законодавства у 2013 році кредитні установи сплатили до бюджету 330 тис грн

У 2013 році відділом контролю за додержанням законодавства кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг здійснено 66 планових та 12 позапланових перевірок фінансових установ.

За їх результатами регулятором застосовано 45 розпоряджень про усунення порушень та п’ять розпоряджень про тимчасове зупинення дії семи ліцензій кредитних установ.

Загалом протягом 2013 року Нацкомфінпослуг винесено 37 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 581, 4 тис грн, з яких 330 тис грн вже надійшло до державного бюджету України.

Найбільш суттєвими порушеннями законодавства у сфері надання послуг кредитними установами є невиконання зобов’язань перед своїми членами щодо повернення вкладів на депозитні рахунки, недотримання фінансових нормативів та несвоєчасне подання або подання недостовірних даних річної фінансової звітності до регулятора.

«При реалізації державної регуляторної політики у сфері надання послуг кредитними установами, основним завданням Нацкомфінпослуг є захист прав споживачів. Протягом року ми опрацювали 1852 звернення громадян, що є споживачами цих фінансових послуг. Такі звернення надходять до Нацкомфінпослуг через власний Сервісний центр, а також через Урядову гарячу лінію, Адміністрацію Президента України, органи виконавчої влади та народних депутатів України. Тільки за результатами опрацювання цих звернень працівниками відділу контролю за додержанням законодавства кредитними установами та бюро кредитних історій складено 3 акти про правопорушення та застосовано 3 розпорядження про усунення порушень», – зазначив Голова Нацкомфінпослуг Борис Візіров.

Довідка

Станом на 30.09.2013 в Державному реєстрі фінансових установ зареєстровано 740 кредитних установ, з них 628 – кредитних спілок, 112 – інших кредитних установ, в т.ч. юридичні особи публічного права, вартість активів яких становила понад 15 млрд грн., капіталу – 4,8 млрд грн., обсяг кредитного – 9 млрд грн. та депозитного портфелів – 1,4 млрд гривень.

На зазначену дату, ліцензії на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки мають 207 кредитних спілок; ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, крім внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки – 69 кредитних спілок; ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів кредитними установами – 37 кредитних установ.

Джерело Нацкомфінпослуг