Владислав Рашкован: Кредитні спілки мають бути збережені в ніші мікрокредитування

17niy7m0jua40jpg
Print Friendly

Місце для кредитних спілок у фінансовій системі має бути збережене в ніші мікрокредитування. Таку думку під час круглого столу висловив заступник глави НБУ Владислав Рашкован, повідомляє прес-служба Нацбанку.

«За статистикою Національної комісії з регулювання фінансових послуг станом на 30 червня 2015 року більшість кредитів кредитних спілок (57%) відноситься саме до малих (до 10 000 грн). Це суто мікрокредити, надані для підтримки роботи фермерських господарств або на споживчі потреби в маленьких містах та селищах», – констатував В. Рашкован.

Він зазначив, що правильний підхід до побудови кредитних спілок – їх функціонування та об`єднання за принципом територіальної громади в основному у сільській місцевості та невеликих містах у зоні з низьким рівнем проникнення банківського бізнесу.

«При цьому НБУ бачить досить велику проблемну заборгованість на балансах кредитних спілок та виступає за зниження кредитного ризику та підвищення прав кредиторів в усіх сегментах кредитного ринку, у тому числі і в кредитних спілках. Однак, організацію якісного нагляду за цим сегментом, можливо, варто віддати на саморегуляцію» – додав заступник голови НБУ.

Він також підкреслив, що для розвитку ринку кредитних спілок вкрай важливо залучати до співпраці міжнародних донорів, які мають досвід у цьому питанні на розвинутих ринках.

«Ми пропонуємо залучити іноземних консультантів у процес удосконалення кредитних практик цього ринку, наприклад завдяки створенню єдиної скорінгової моделі за кредитами. Ці кроки разом із тренінгами з управління кредитними ризиками допомогли б запобігти збільшенню проблемної заборгованості у кредитних спілках. Адже чим якіснішим буде кредитний менеджмент, тим меншими будуть втрати»,- наголосив заступник Голови НБУ.

Джерело: finbalance.com.ua

"Владислав Рашкован: Кредитні спілки мають бути збережені в ніші мікрокредитування", 5 out of 5 based on 2 ratings.