Депутати пропонують встановити вимоги до реклами кредитів

реклама кредитівкредити
Print Friendly

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики на своєму засіданні 7 жовтня 2015 року (протокол № 29) підтримав законопроект про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо вимог до реклами споживчого кредитування (реєстр. № 2077а від 15.06.2015 р.), внесений народним депутатом України О. Фельдманом.

Законопроектом пропонується доповнити Закон України “Про рекламу” статтею 242 щодо регулювання реклами надання споживчих кредитів.

Стаття 24-2. Реклама надання споживчих кредитів

1. Реклама надання споживчих кредитів повинна містити наступну інформацію:

1) тип відсоткової ставки, фіксована, змінювана або обидві з них, разом з докладною інформацією про будь-які збори та послуги (реєстратора, нотаріуса, страховика, оцінювача тощо) пов’язані з одержанням кредиту та укладенням договору про надання споживчого кредиту, що включаються до загальних витрат споживача на кредит;

2) загальна сума кредиту;

3) річна відсоткова ставка за кредитом;

4) строк, на який кредит може бути одержаний;

5) у випадку кредиту у формі відстроченої сплати за певні товари або послуги, – ціну за умови сплати готівковими коштами та суму будь-якого авансового платежу;

6) загальну суму, сплачувану споживачем та суму окремих платежів.

2. Якщо укладення договору про надання додаткових послуг, пов’язаних з кредитним договором, зокрема, страхування, є обов’язковим для отримання кредиту або для його отримання на рекламованих умовах, та коли витрати на такі послуги не можуть бути встановлені заздалегідь, то про зобов’язання щодо укладення такого договору також вказується в чіткий, зрозумілий та ясний спосіб, разом з річною відсотковою ставкою за кредитом.

Члени Комітету підтримали позицію ініціатора законопроекту, водночас, вважаючи, що запропонована редакція проекту потребує корегування, в частині щодо переліку інформації, яку повинна містити реклама надання споживчих кредитів. На думку Комітету, законопроект, за умови його доопрацювання у другому читанні, сприятиме ширшому розумінню, обізнаності та довірі населення до банківської системи України.

Комітет з питань бюджету вважає, що законопроект не матиме впливу на показники бюджету. У разі прийняття відповідного закону він може набирати чинності у терміни, визначені автором.

Головне науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України висловило зауваження до законопроекту, однак вважає, що за результатами розгляду в першому читанні цей проект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

У зв’язку з зазначеним, Комітету прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити цей законопроект до порядку денного пленарного засідання та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

"Депутати пропонують встановити вимоги до реклами кредитів", 5 out of 5 based on 2 ratings.