Списку 47 “проблемних” банків не існує – НБУ

25672
Print Friendly

25672На сьогодні не існує жодного так званого списку майже 50 банків, які до кінця цього року можуть бути виведені з ринку.

Виконуючи свою конституційну функцію щодо забезпечення стабільності української банківської системи, Національний банк здійснює постійний нагляд за дотриманням банками, їх підрозділами, спорідненими особами банків, філіями іноземних банків тощо, які здійснюють свою діяльність на території України, вимог банківського законодавства, нормативно-правових актів Національного банку та економічних нормативів.

На сьогодні триває діагностичне обстеження 35 найбільших за розміром активів банків.

Необхідні обсяги докапіталізації банків стануть відомі лише після опрацювання Національним банком поданих банками України звітів про результати діагностичного обстеження.

Варто зазначити, що сьогодні в країні склалася непроста політична й економічна ситуація. У цих надскладних умовах нормальне функціонування банківської системи є вкрай важливим для забезпечення інтересів суспільства.

Національний банк акцентує увагу на тому, що в інформаційному просторі періодично з’являються різного роду заяви та неперевірена інформація про існування тих чи інших “проблемних” списків банків, що шкодить довірі громадян до банківської системи.

Тож Національний банк закликає представників ЗМІ користуватися лише достовірними відомостями, уважно перевіряти їх джерела, особливо, коли така інформація є дуже вразливою для ринку та впливає на стабільність банківської системи.

Нагадаємо, що cьогодні в деяких українських ЗМІ з’явилась необґрунтована інформація про начебто погоджений Національним банком та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб список майже 50 банків, у яких до кінця року може бути введено тимчасову адміністрацію.

Джерело: НБУ