У Нацбанку обговорили майбутній розвиток кредитних спілок в Україні

12308782_1675170199363812_153219259812387334_n
Print Friendly

У Національному банку пройшла зустріч заступника Голови Владислава Рашкована з президентом Всесвітньої ради кредитних спілок Брайаном Бренчем.

На зустрічі сторони обговорили регулювання та роботу кредитних спілок у Сполучених Штатах, Канаді, країнах Латинської Америки та Європи, а також реалії та майбутній розвиток цього ринку в Україні.

За словами заступника Голови Національного банку українські кредитні спілки є безперечно необхідним гравцем фінансового ринку у зоні з низьким рівнем проникнення банківського бізнесу – у сільській місцевості та невеликих містах.

Функціонування та об’єднання цих установ повинне здійснюватися за принципом територіальної громади.

Владислав Рашкован наголосив, що роль центробанку як майбутнього регулятора цього ринку полягає у вдосконаленні законодавчої бази діяльності та очищенні ринку, а моніторинг та контроль можуть бути передані на саморегуляцію та покладені на асоціацію, але це питання потребує подальшого аналізу.

«Крім того, процедура оцінки ризиків самими кредитними спілками має бути суттєво вдосконалена, щоб зменшити втрати у подальшій діяльності. Національний банк вже обговорює з міжнародними донорами можливу допомогу у створенні єдиної скорінгової моделі за кредитами для кредитних спілок, та в цілому підтримку розвитку нової регуляторної середи для функціонування кредитних спілок»,- наголосив Владислав Рашкован.

У свою чергу президент Всесвітньої ради кредитних спілок Брайан Бренч зазначив, що багато країн світу проходили аналогічні проблеми розвитку кредитних спілок, та запропонував надати матеріали щодо розвитку кредитних спілок як в країнах, що розвиваються, так і в розвинутих країнах. За думкою Брайана Бренчаа Україні було би цікаво вивчити досвід Бразилії та Південної Кореї.

Нагадаємо, законопроектами № 2413а і 2414а, які зараз знаходяться в Парламенті, передбачається передавання функцій нагляду за небанківськими фінансовими установами (включаючи кредитні спілки) від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Національного банку України.

Джерело: НБУ

"У Нацбанку обговорили майбутній розвиток кредитних спілок в Україні", 5 out of 5 based on 1 ratings.