Вадим Корчака: “Основна причина виникнення заборгованості – неврахування кредитними спілками фінансового й майнового стану вкладників”

Print Friendly

19847 травня голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб провів засідання регіонального комітету з економічних реформ. У ході зустрічі учасники обговорили стан справ у системі кредитної кооперації та способи поліпшення інвестиційної привабливості регіону шляхом впровадження політики дерегуляції.

Як зазначив керівник області, за підсумками соціальних досліджень і численних скарг громадян, які надходять до відділу звернень та на «гарячу лінію» обласної державної адміністрації, однією з основних проблем, які сьогодні турбують черкащан є повернення коштів кредитними спілками.

За інформацією начальника регіонального управління УМВС України в Черкаській області Валерія Дернового, нині в області діє 31 кредитна спілка. Для 6-ти із них внаслідок проведених слідчих дій зупинено ліцензію на залучення внесків громадян на депозитні рахунки, ще у 2-х ліцензію анульовано. Унаслідок шахрайських дій черкащани зазнали збитків на суму понад 57 млн. гривень. Серед кредитних спілок, у діяльності яких виникає найбільше проблемних питань – «Добрі гроші», «Благо», «Альянс», «Рушник», «Фенікс» та ін..

Як повідомив керівник Головного управління юстиції області Вадим Корчака, основна причина виникнення заборгованості – неврахування кредитними спілками фінансового й майнового стану вкладників. Через відсутність офіційної документації таких спілок, зміну керівництва та визнання таких об’єднань банкрутами, повернення коштів громадянам сьогодні є одним із найбільш проблемних питань для судової системи регіону.

Очільник області наголосив на необхідності посилення співпраці між правоохоронними органами та органами юстиції і дав керівникам структурних підрозділів низку доручень, зокрема:

– створити реєстр усіх ошуканих громадян;

– організувати спеціальну робочу групу, яка діятиме на час вирішення цього питання;

– розробити проект змін до чинного законодавства, які можуть позитивно вплинути на розв’язання проблеми;

– ініціювати звернення до вищих законодавчих і виконавчих органів влади.

Також керівник області запропонував розглянути доцільність перетворення кредитних спілок на кооперативні банки.

Джерело: Черкаська обласна державна адміністрація