Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України „Про заборону фінансових пірамід в Україні”

verhovnaja-rada-progolosov_220056_p0
Print Friendly

verhovnaja-rada-progolosov_220056_p0Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України „Про заборону фінансових пірамід в Україні”, розроблений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Законопроектом (реєстр. №2700) пропонується визначити зміст поняття “фінансова піраміда” та “заборонити умисне створення умов для фінансової піраміди, пропонування участі у ній або залучення (отримання) фінансових активів за допомогою фінансової піраміди”. Крім цього, відповідні зміни вносяться до Кримінального кодексу, законів “Про рекламу” та “Про захист прав споживачів”.

Читайте також: Разрушить пирамиду. Законодатели решили положить конец мошенническим финансовым схемам

Згідно із проектом, фінансовою пірамідою є будь-які операції з фінансовими активами (кошти, цінні папери, боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів), які здійснюються фізичними або юридичними особами з метою набуття або можливості набуття вигоди для себе чи інших осіб за рахунок перерозподілу активів інших осіб, зокрема без провадження фактичної господарської діяльності. До фінансової піраміди не належать операції з фінансовими активами, що здійснюються фінансовими установами під час надання ними фінансових послуг, визначених статтею 4 Закону “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” або законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг.

В законопроекті враховано світовий досвід боротьби з фінансовими пірамідами, особливості цивільного та кримінального законодавства України, а також інтереси суспільства щодо заборони фінансових пірамід.

Джерело: Нацкомфінпослуг

  • Максим Еременко

    Для Украины это было бы своевременным, мошенники себя чувствуют здесь весьма вольготно и настолько подчинили себе сознание многих малограмотных финансово людей, что эти люди даже не видят ничего предосудительного в перераспределении средств от вновь завербованных и “отформатированных” участников пирамид, а правильнее было бы уже сказать СОУЧАСТНИКОВ финансовых афер.