Доступ к голосованию на сайте петиций к президенту усложнен

516d4d2a808e3619ff21be6c4481ab17cff259e6
Print Friendly

Администрация президента усложнила доступ к голосованию на сайте электронных петиций к президенту.

Об этом сообщает Капитал со ссылкой на РБК-Украина.

«С 3 ноября система работала в режиме просмотра. Возобновили работу с новыми механизмами предотвращения манипуляций», — сообщил замглавы АП Дмитрий Шимкив.

В частности, теперь для авторизации на сайте электронных петиций к президенту нужно ввести данные банковской карточки (только ПриватБанка или Ощадбанка) или свой идентификационный код. Ранее для авторизации на сайте необходимо было ввести только адрес электронной почты, а также имя и фамилию (причем можно было указать неправдивые данные).

Кроме того, теперь нельзя использовать одноразовую электронную почту или почтовый ящик с доменом на .ru.

фото з сайту watcher.com.ua/

фото з сайту watcher.com.ua

За почти 2,5 месяца существования сайта было создано 14 955 петиций, еще 2 347 петиций были отклонены. Поводом для отклонения петиций могли быть призывы к свержению конституционного строя Украины, пропаганда войны, насилия, разжигание межэтнической, расовой, религиозной вражды, призывы к совершению терактов.

Шимкив отметил, что 89% трафика сайта составляют пользователи из Украины, 5% — из России и 1% — из Кении.

Как сообщал Капитал, в начале ноября на официальном сайте президента Петра Порошенко был заморожен прием новых петиций от граждан. Кроме того, не работал прием подписей за уже зарегистрированные петиции.

 • Игорь Лащук

  16 листопада зявилося наступне повідомлення на сайті НАКСУ :
  Шановні колеги!
  Звертаємо вашу увагу, що з 13 листопада відновлено доступ до голосування за електронні петиції на сайті Президента України, де з 8 вересня 2015 року триває збір підписів під петицією Голови правління кредитної спілки „Анісія” (м. Львів) Володимира Сидоровського „Припинити знищення і забезпечити розвиток кредитних спілок”. Для запобігання спробам технічного втручання в роботу сайту були введені сервіси додаткової верифікації (перевірки прізвища, ім’я та по батькові) користувачів двома способами на вибір: за допомогою Bank ID (верифікації громадян через українські банки для надання адміністративних послуг через Інтернет) чи податкового номера (ідентифікаційного коду). Враховуючи короткий термін, що лишився до закінчення голосування, закликаємо активізувати свою участь у вирішенні долі кредитних спілок і приєднатися до числа підписантів.

  Також інформуємо вас про те, що 12 листопада 2015 року на сайті Верховної Ради України оприлюднено дві петиції на захист кредитних спілок: „Про незастосування реєстраторів розрахункових операцій у діяльності кредитних спілок” та „Про повернення кредитним спілкам неприбуткового статусу” авторства І.Н. Лащука. Проголосувати за петиції можна за адресою: itd.rada.gov.ua (категорія Фінансова, податкова, митна політика). Закликаємо членів НАКСУ та всіх небайдужих до долі кредитних спілок підтримати зазначені петиції. (16/11/2015)
  Можливо і ВАКС потрібно долучитись до спільної для всіх справи. Адже мета для всіх єдина. Треба залишити амбіції і намагатися зробити все можливе і неможливе для вирішення нагальних питань.