Ініціатор петиції Володимир Сидоровський спеціально для УкрКС.Інфо

Credit Union Day
Print Friendly

08 вересня 2015 року була подана петиція до Президента України “Припинити знищення і забезпечити розвиток кредитних спілок”. Петицію подав голова Правління Церковної кредитної спілки “Анісія” Володимир Сидоровський. Напередодні Міжнародного Дня кредитних спілок ми поспілкувалися з ініціатором петиції.

Володимир-Сидоровський_1Володимире Михайловичу, чому з’явилася петиція і чому саме петиція?

Цей механізм взятий в цивілізованих країнах, і в нас з’явилася така ідея, коли ми стикнулися з наявністю проблем на нашому ринку, де практично вирішують нашу долю без нас. Тому ці проблеми, які висвітлені в петиції, ми підняли, звертаючись до Президента. Сьогодні на такий ринок, як кредитна кооперація, дуже мало звертають уваги. Були внесені зміни в Податковий Кодекс, які значно погіршують умови нашої діяльності – нас “не побачили”, хоча ми неодноразово зверталися в усі владні кабінети. Можливо, можновладці просто достатньо абстрактно уявляють собі наш ринок, порівнюючи його з банківським, і  тому не уявляють собі справжнього масштабу цих законодавчих змін. Що стосується питання “чому саме петиція”, то, як зауважили самі автори сервісу петицій, “петиція – це  інструмент для діалогу з владою без шин і коктейлів”. У нашому ж випадку – це можливість показати, для якої великої кількості людей важлива нормальна робота кредитівок, без того, щоб привести цих людей на мітинг під Верховну Раду.

Наразі зібрано вже більше 10 тисяч підписів. На Вашу думку, чи встигне петиція подолати “прохідний бар’єр” для розгляду Президентом?

Якщо продовжимо в цьому ж темпі – то є всі шанси встигнути. Що стосується вже зібраних десяти тисяч голосів – то за це я насамперед хотів би подякувати обом всеукраїнським асоціаціям кредитних спілок та інформаційному порталу “УкрКС.Інфо”, які одразу підтримали подану петицію та з першого дня від її публікації ведуть постійну активну інформаційну та організаційну роботу в цьому напрямку. І, безперечно, я хотів би подякувати кожному окремому керівнику кредитної спілки, чиї працівники і спілчани підтримали і продовжують підтримувати петицію своїми підписами. Саме завдяки нашим з вами спільним зусиллям ми з кожним днем ще на крок ближчі до того, щоб нас нарешті почули. Саме завдяки вашій щоденній роботі ми зараз маємо можливість продемонструвати, що члени кредитівок – це не абстрактні “споживачі фінансових послуг”, а величезна кількість реальних людей, для яких наші кредитівки часто є єдиною можливістю доступу до цих фінансових послуг. Тому, повторюся, зараз головне – не зменшувати темпу.

В День кредитних спілок чого хотілося б побажати колегам?

Колегам хотілося б побажати миру, здоров’я, натхнення та сил справитися зі всіма тими викликами, які так рясно постають перед кредитівками останнім часом. А ще – хотілося б побажати єдності. Відмінність людських думок і поглядів – звична річ, але проблеми з’являються тільки тоді, коли ми раптом втрачаємо здатність чути протилежну сторону. Тому я хотів би нагадати, що “спілка” це від слова “спільно”. А спільно ми зможемо справитися з будь-якими незгодами!

Успіху всім нам!

"Ініціатор петиції Володимир Сидоровський спеціально для УкрКС.Інфо", 5 out of 5 based on 6 ratings.