Нацбанк порадив кредитним спілкам створити власну систему ефективного контролю та попередження банкрутства

875585_3
Print Friendly

875585_3«На сьогоднішній день Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд) виступає не лише у якості виплатної каси, що на завершальній стадії розраховується з вкладниками за зобов’язаннями банків, що ліквідовуються. Відповідно до Закону про систему гарантування вкладів Фонд наділено повноваженнями здійснювати комплекс заходів, пов’язаних з виведенням з ринку банків, навіть на ранніх стадіях «проблемності». До цих заході внесені і превентивні механізми, що мають оптимізувати потенційні витрати Фонду, і надання фінансової підтримки банку.

На нашу думку, замість порушення питання про виплату Фондом сум гарантованих депозитів кредитним спілкам поряд з фізичними особами, кредитним спілкам слід зосередити зусилля в напрямку створення власної самодостатньої системи ефективного контролю та попередження банкрутства кредитних спілок.

Слід також враховувати проблемний фінансовий стан банківської системи, якій можуть знадобитися ресурси Фонду, а також те, що кредитні спілки не беруть участі у формуванні коштів Фонду», — ідеться в листі Нацбанку, що сьогодні надійшов до ВАКС.

Посилаючись на ці причини й аргументи, Національний банк повідомив, що не може підтримати пропозицію ВАКС внести зміни до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» в частині поширення гарантій Фонду на вклади кредитних спілок.

Нагадаємо, з такою пропозицією ВАКС звернулася до Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і Нацкомфінпослуг 18 липня.

Джерело: vaks.org.ua