Петро Маковський: “Моє завдання у ВРУ – створити законодавчі умови системного розвитку кредитної кооперації в Україні”

ФОТО ПЕТРО МАКОВСЬКИЙ
Print Friendly

Як ми недавно писали у статті “Хто з представників кредитних спілок балотується до Верховної Ради” ,  участь у  цьогорічній виборчій кампанії беруть шість представників кредитно-спілчанського руху. UkrKS.Іnfo надіслав кандидатам декілька питань, для того, щоб дати змогу читачам зрозуміти, що спонукало їх колег до такого кроку. 

Отже, герой нашого першого бліц-інтерв’ю – Петро МАКОВСЬКИЙ, кандидат за списком Об’єднання “САМОПОМІЧ” (№42):

 1. Що стало для Вас поштовхом для участі в цій виборчій кампанії?

 ВІДПОВІДЬ: Потреба реальних змін у державі, реальних, а не “фейкових”, за якими олігархи і надалі обкрадатимуть народ у законний спосіб – маючи закони, які їх обслуговують, надають преференції для їх бізнесу, іхніх ЗМІ, які монополізують економіку, суспільне життя, створюють умови для корупції і дебізізують населення. 22 роки назад, у буремні 90-ті, я став депутатом Львівської обласної ради. Тобто реальним молодим політиком. Вже тоді я добре зрозумів, що розмовами, закликами нічого у державі не можливо змінити. Очікування людей, що все зміниться само по собі рано чи пізно приведе до великого розчарування. Необхідна дуже важка праця, зміна свідомості, що ніхто крім нас не зробить, що щастя кожного УКРАЇНЦЯ залежить від нього особисто і високого рівні співпраці із собі подібними. Сума ЩАСТЬ одиниць дає дуже потужний синергитичний ефект, який посилює результат у рази. Власне тоді, будучи головою потужної громадської організації Стрийської міськрайонної “Просвіти” ім.Тараса ШЕВЧЕНКА, реально заглибився в історію “ПРОСВІТИ” і знайшов для себе багато відповідей – а як треба правильно організувати суспільне життя, а як самоорганізовувати людей, як посилювати їх потеціал, як поглиблювати рівень самоповаги самих до себе. Адже українці 100 років назад без своєї держави змогли зробити дуже багато шляхом самоорганізації,  де основне місце займала економічна самоорганізація через потужний розвиток кооперації. Кооперація вже тоді у світі ставала найкращим колективним економічним інструментом об’єднання людей із невеликими статками, способом забезпечити ліфт для цілої групи людей від бідноти до  середнього класу, до активного соціального, національного, політичного життя. Власне це і спонукало мене стати  ініціатором створення (відродження) першої кредитної спілки в Україні – 13 членів стрийської “Просвіти” 14 червня 1992 року в історичному місці м.Стрия – Народному домі (100 років назад побудований силами українців!!!) виступили засновниками кредитної спілки “ВИГОДА”. Тоді ми склали по  1 копійці!!! (1000 купонокарбованців) і почали свій важкий шлях САМОПОМОЧІ.  Через 22 роки САМОПОМІЧ сама знайшла мене і запропонувала стати одним із тих, кому можна довірити зміну системи організації суспільного життя у нашій країні на основі ідей самоорганізації, самодопомоги, самовідповідальності. Я радо погодився і активно включився у роботу, бо мені до нічого не треба тут пристосовуватися, я серед таких як я сам. Тут зібралася когорта щирих патріотів України, людей діла, віри, любові, які, впевнений, можуть стати “закваскою” для великих змін у нашій чудовій країні – УКРАЇНІ!

 

2. Чому Ви обрали саме цю політичну силу?

ВІДПОВІДЬ: Чому САМОПОМІЧ? Думаю, що відповідь на попереднє питання дає вже обгрунтування. Крім того додам, що насправді серед понад 200 політичних партій, я вперше побачив силу, яка за основну розбудови країни бере самоорганізацію людей і самоврядність на основі християнських засад. І не тільки на словах, а реально працює, вчить людей, має достатньо успішних історій і позитивних прикладів, працює над тим, щоб кожна людина “світилася” ліхтариком доброти, любові, доброчесності, була суспільноактивною і жила повноцінним християнським життям. Лідер САМОПОМОЧІ Андрій САДОВИЙ став національним лідером не через слова, а через результат своєї праці у м.Львові як голови міста, і через свою тверду громадянську позицію у найскладніші періоди життя країни – у період революцій ГІДНОСТІ та агресії кровожадної кремлівської хунти на нашу землю.

DSC_0224

 3. Якою буде Ваша перша законодавча ініціатива у випадку обрання Вас народним депутатом?

ВІДПОВІДЬ: Внесення змін у Закон про очищення влади – виборні  особи підпадають під ОБОВ’ЯЗКОВУ ЛЮСТРАЦІЮ. Як мінімум всі депутати ВРУ, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року, що стали початком кровопролиття в Україні, повинні понести політичну відповідальність (а я б вимагав навіть кримінальну) і 10 років забути про будь-яку владу. У нас тоді дуже багато буде вільних місць у парламенті для НОВИХ ЛЮДЕЙ. А далі у мене є цілий пакет ініціатив, які звільняють енергію нашого талановитого народу для розбудови власного життя та держави: прийняття концепції системного розвитку кооперації та взаємодопомоги в Україні; прийняття Закону Про кредитні спілки у новій редакції;  проведення адміністративно-територіальної реформи; прийняття закону про можливість будь-якої особи жертвувати частину своїх податків на благодійні цілі конкретній організації (благодійному фонду, громадській структурі і т.п.) – це чудовий спосіб дати економічну базу для самоорганізації людей через розвиток місцевих фондів громад.

 

4. Чи плануєте Ви ініціювати зміни у законодавстві, що регулює кредитні спілки?

ВІДПОВІДЬ: Так.  Законопроект про кредитні спілки входить у реанімаційний пакет реформ САМОПОМОЧІ. Головне у цьому законопроекті – САМООРГАНІЗАЦІЯ,  САМОРЕГУЛЮВАННЯ, САМОФІНАНСУВАННЯ, САМОВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.  Держава бідна, вона не може брати на себе відповідальність за управління, контроль, гарантії. Бо за що тільки не береться держава, то відразу обростає чиновництвом, корупцією і проїданням нашого майбутнього. Ми самі розберемося на своєму “квадратному метрі України”.

 

5. У випадку Вашого обрання народним депутатом як позначиться на Вашій кредитній спілці Ваша відсутність?

ВІДПОВІДЬ: Думаю, що не дуже вплине. Я є головою Спостережної ради кредитної спілки “ВИГОДА”, тобто одним із 6 членів. Інші члени спостережної ради є високоморальними, високопрофесійними членами громади, які вміють добре служити, дбати за загальне добро та берегти високий рівень кооперативного духу. За багато років у нашій спілці сформовано професійну команду виконавців, які щоденно виконують поточну роботу, у рамках прийнятої стратегії розвитку, на доброму рівні, що дає гарантію стабільних фінансових результатів на майбутнє.  Моє завдання у ВРУ – створити законодавчі умови системного розвитку кредитної кооперації в Україні, що дозволить залучити багатьох талановитих, небайдужих, чесних людей до розбудови кредитних спілок в Україні, як фінансових кооперативів своїх громад.

 Розпитувала Олеся Шніцер