“Це – не петиція Сидоровського!” – Іван Вишневський

main_big
Print Friendly

Іван Вишневський2 липня були прийняті зміни до Закону України «Про звернення громадян», якими було передбачено електронні петиції.

29 серпня ці норми набули чинності.

Переконаний, що ніхто не вважає, що петиція – це панацея від усіх проблем, але це точно дієвий інструмент, щоб мати змогу на всю державу заявити про вагому проблему.

За півтори місяці (між прийняттям закону і набранням чинності) не було жодного публічного обговорення проекту єдиної, уніфікованої, консолідованої, мега-правильної та супер-обґрунтованої петиції про проблеми кредитних спілок.

Коли перша петиція вже набрала мінімально необхідні 25000 голосів – розпочалися перші розмови про те «А чи це потрібно?», «А чи ми зможемо?», «А як обґрунтувати?», «А що це дасть?»…

Володимир Михайлович Сидоровський написав коротку петицію, з трьох невеликих пунктів, але:

– Дві з трьох озвучених проблем – це неочікуваний «подарунок» він «нової» влади кредитним спілкам. І мало хто сьогодні може сказати, скільки спілок залишиться від такої кількості «солодощів».

– Третє питання – це, яке «наболіло»

Ці питання не є «каменем спотикання» у відносинах між обома асоціаціями і петиція була підтримана і підписана їх керівниками в перші ж години.

Чи можна набрати необхідні 25000 голосів?

Та легко!!! І коротке математичне рівняння це підтверджує!

400 кредитних спілок (при умові, що 415 подали звіт) повинні мати щонайменше 3 працівники та 8 членів органів управління. Таким чином маємо 1200 голосів від працівників та 3200 від членів органів управління. За умови, що в кожного з них є родина (мінімум 2 особи) – виходить ще + 8800 від членів їх родин.

Тобто 13 200 голосів можна зібрати лише від людей, яким спілка точно не байдужа.

А якщо ще по 30 голосів членів кожної спілки маємо ще + 12000, і суму в 25 200.

Скептики скажуть: «А що це нам дасть? Там же аргументів мало!»

А набрані 25000 голосів дадуть наступне:

1. Гарантований розгляд питання Президентом:

Чи вірить хто в те, що Президент щось добре чув про кредитні спілки за рік на посаді? Чи буде він нехтувати думкою організацій, які змогли зібрати таку кількість голосів (особливо перед виборами)?

2. Безкоштовний PR:

Всі петиції, які набрали «обов’язковий мінімум», активно обговорюються в ЗМІ.

Що зараз ЗМІ кажуть про кредитні спілки в непроплачених публікаціях? – «В ___ області засудили голову правління кредитної спілки», «Псевдо-кредитна спілка обманула людей» (репортаж ТСН), «Опасные связи: чего будут стоить деньги в кредитном союзе».

І головне:

Результати голосування дадуть відповідь на важливе запитання: «Що таке кредитні спілки в Україні сьогодні?»

Це – потужна сила, яка об’єднує велику кількість людей і яка може заставити рахуватися зі своєю думкою?

Це – система, яка живе, розвивається і забезпечує розвиток громад навколо себе?

Це – приватний бізнес чотирьох сотень «маленьких банкірів», які говорять про соціальну значимість їхньої роботи та лише на словах мають колосальну підтримку своєї роботи, а в дійсності не можуть об’єднати 25 тисяч цих самих «пересічних українців», які користуються послугами кредитних спілок?

Тому я переконаний в тому, що ця петиція – це не петиція Володимира Сидоровського! Це – петиція всіх кредитних спілок, які (не)здатні показати свою значимість в держава Україна!

Іван Вишневський для UkrKS.Info

Підписати петицію «Припинити знищення і забезпечити розвиток кредитних спілок»

""Це - не петиція Сидоровського!" - Іван Вишневський", 4 out of 5 based on 10 ratings.